Policja opublikowała szczegółowy komunikat o tym co się wydarzyło.
– W dniu dzisiejszym około godziny 7 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie dotyczące dziwnie zachowującego się mężczyzny, który przebywał przed jedną z posesji na terenie gminy Gromadka. Ze zgłoszenia wynikało, że od dłuższego czasu bez żadnego powodu miał on wciąż przemieszczać się z miejsca na miejsce. Z przekazanych informacji wynikało, że jego zachowanie wskazuje na symptomy mogące świadczyć o znajdowaniu się pod wpływem substancji narkotycznej.
W związku z ujawnieniem na miejscu przy mężczyźnie substancji niewiadomego pochodzenia, prawdopodobnie o działaniu psychoaktywnym, a także potwierdzonym irracjonalnym zachowaniem i związaną z tym możliwością zażycia przez niego środków odurzających, policjanci za pośrednictwem dyżurnego jednostki wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego. Przybyli na miejsce ratownicy nie stwierdzili przeciwwskazań do prowadzenia dalszych czynności związanych zatrzymaniem 32 – latka. Wobec mężczyzny, jako osoby zatrzymanej nie stosowano środków przymusu bezpośredniego poza założeniem dla jego i policjantów bezpieczeństwa kajdanek służbowych. Został on następnie przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. W pewnym momencie, w trakcie doprowadzania do policyjnego technika kryminalistyki w celu wykonania czynności związanych z ważeniem i przetestowaniem zabezpieczonej substancji, 32 – latek zasłabł i stracił oddech. Policjanci natychmiast wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego rozpoczynając czynności resuscytacyjne, które kontynuowali do czasu przybycia medyków. W trakcie interwencji ratowników czynności życiowe u mężczyzny powróciły. Został on następnie przetransportowany do szpitala, gdzie – jak wynika z informacji, które uzyskali policjanci – mężczyzna zmarł.
Jak dodatkowo wynika z okoliczności związanych z zatrzymaniem 32 – latka, zabezpieczona przy nim substancja po przeprowadzonym teście okazała się być metamfetaminą, w ilości pozwalającej na uzyskanie kilkunastu porcji. Obecnie funkcjonariusze oraz bolesławiecka prokuratura, którą policjanci poinformowali o zdarzeniu związanym ze zgonem mężczyzny przy którym ujawnione zostały środki odurzające i który – jak wynika ze wstępnych ustaleń – znajdował się pod ich wpływem, prowadzą w tej sprawie czynności. Śledczy sprawdzać będą między innymi źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków – informuje nadkomisarz Kamil Rynkiewicz z Zespołu Prasowego KWP we Wrocławiu.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.