Jedenaste spotkanie zaplanowano na środę 22 lutego 2023 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie zapraszamy do Muzeum Karkonoskiego o godzinie 9.00.

Tym razem zapoznamy się z tradycjami świątecznymi.

W drugiej części spotkania udamy się na przystanek MZK Podwale, z którego odjedziemy autobusem linii nr 11 o godz. 10.32 do Łomnicy, gdzie wysiądziemy na przystanku Łomnica Szkoła i udamy się na zaproszenie pana Andrzeja Gawłowskiego do jego domu. Tam gospodarz opowie nam o swoich zbiorach, przede wszystkim kolekcji dziadków do orzechów, których ma ponad 300. Dowiemy się w jakim kraju powstała historia (kult) dziadków do orzechów.

Pozostały czas spędzimy przy ognisku fińskim, gdzie będzie możliwość podgrzania przyniesionych z sobą kiełbasek i spożycia własnego prowiantu.

Po imprezie można będzie powrócić do Jeleniej Góry korzystając z komunikacji MZK, z przystanku Łomnica Przedszkole znajdującego się 100 metrów od miejsca naszego spotkania. Powrotne autobusy linii nr 3 odjeżdżają do Jeleniej Góry o godzinie: 12.50 14.31 15.32, a linii 11 od Szkoły o 13.27 14.28 14.43 15.35.

Ze względu na spacer terenowy oraz ognisko – wskazany jest odpowiedni ubiór i buty turystyczne.

W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członkowskiej). Jest to impreza non-profit.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.