Ponad 2 tys. sztuk specjalistycznego sprzętu oświetleniowego od powiatu karkonoskiego i wrocławskiej firmy Mactronic trafi na Ukrainę.

To odpowiedź na apel starosty partnerskiego powiatu lubaczowskiego, który z kolei zareagował na prośby ukraińskich sąsiadów. Wysyłka była możliwa dzięki współpracy z wrocławską firmą Mactronic, wiodącym producentem sprzętu oświetleniowego, także dla wojska. Profesjonalny i pomocny sprzęt do walczących na Ukrainie trafi w najbliższych dniach.

W przekazywanym sprzęcie znajdują się latarki taktyczne o bardzo dużej sile światła, które montowane są do broni długiej (w tym latarki na podczerwień). Ukraińcom pomogą też specjalistyczne latarki ratownicze z kategorii osobistych i szperaczy z zabezpieczeniami pozwalającymi operować w strefach zagrożonych wybuchem.    

Starostwo tym samym transportem chce też wysłać na Ukrainę apteczki i artykuły pierwszej pomocy. Można je przekazać już tylko dzisiaj do godz. 15.00.  Przyjmowane są w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze przy ul. Kochanowskiego 10.

Fot. starostwo karkonoskie

2 komentarze

  1. „montowane są do broni długie”, „pomogą też specjalistyczne latarki ratownicze z kategorii osobistych i szperaczy”, „chce też wysłać na Ukraina zbierania apteczki i artykuły pierwszej pomocy.” – qrwa, kto wam pisze te teksty?!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.