W pomoc Ukraińcom włączyli się artyści z regionu karkonoskiego. Za nami jest już kilka koncertów charytatywnych między innymi w Kromnowie w Galerii Izerskiej i w Filharmonii Dolnośląskiej, a wkrótce będą kolejne muzyczne wydarzenia. Koncert „My z Wami” zaplanowano 2 kwietnia w Jeleniogórskim Centrum Kultury o godz. 17.00. Kolejne koncerty odbędą się w Szklarskiej Porębie. Gwiazdą będzie zespół Enej.

– To wspólne przedsięwzięcie – mówi o koncercie „My z Wami” Jarosław Gromadzki, dyrektor JCK. – My dajemy organizację i technikę, artyści swój talent – tłumaczy. Wystąpią między innymi Agnieszka Ejsmont, Diana Jonkisz, zespół L.P.G., zespół Torcido, Jacek Szreniawa, chór Colorus i Jacek Jaguś. Minimalna kwota cegiełki – wstępu to 50 zł. Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na wsparcie uchodźców z Ukrainy. Pieniądze zostaną zebrane przez Moją Fundację z Jeleniej Góry. – Muzyka to wielka siła.

– Mam nadzieję, że zapełnicie całą salę. Music is LOVE. Make Love Not War – zaprasza na koncert na FB Jacek Szreniawa.

Na pomysł takiej formy wsparcia Ukraińców wpadła Rita Schaeper, psychoterapeutka z Jeleniej Góry.. – Wierzę w moc muzyki – mówi pani Rita. Od kilku lat występuje w chórze Colorus, także gra i komponuje. Pomyślała więc, że razem z innymi muzykami dadzą Ukrainie, to co potrafią najlepiej – zagrają i zaśpiewają. -To także forma wsparcia dla muzyków z regionu – dodaje pani Rita. Nikogo nie musiała namawiać. Każdy z uczestników koncertu zgadzał się bez wahania. Uprawiają odmienne gatunki muzyki, więc wieczór zapowiada się różnorodnie – od wiekowych pieśni chóralnych po blues, rock i piosenkę aktorską. – Pragniemy w tych trudnych czasach dać widzom trochę radości i otuchy, a przy okazji zebrać pieniądze na szczytny cel – mówi pani Rita o koncercie w JCK.

Enej w Szklarskiej Porębie

Dwa koncerty dla Ukrainy przygotowano w Szklarskiej Porębie. 3 kwietnia na 4 PERONIE o godz. 16.00 możecie się spotkać na charytatywnym wydarzeniu – Szklarska UKRAINIE! Będzie to koncert lokalnych artystów i artystek. Wystąpią: zespół Porębianie, dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia w MOKSiALu: Ewelina Gorayska z Retrofonik, Karolina Lipska, Hipnoise, Mejkap. Zaplanowano licytacje oraz kiermasz rękodziała. Cegiełka – wstęp 50 zł. – Dochód zostanie przeznaczony na uchodźców z Ukrainy, przebywających w Szklarskiej Porębie – informuje MOKSiAL.

Zespół Enej będzie gwiazdą koncertu 8 kwietnia, który zaplanowano na terenie Blue Mountain Resort w Szklarskiej Porębie, Na koncercie „Jednym Głosem z Ukrainą” wystąpią ponadto: DeDe Negra, Tadeusz Seibert, DJ K-loudly, DJ Soczek. Będą również miejscowi artyści, strażacy, uczniowie z lokalnych szkół, a także iluzjoniści, animacje dla dzieci i inne atrakcje. Wydarzenie, organizowane razem z samorządem Szklarskiej Poręby jest otwarte i każdy może wziąć w nim udział. Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla Ukrainy pod patronatem Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko. Na koniec zaplanowano pokaz laserów.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.