Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia różniły się od tych w latach ubiegłych. Nadal musimy walczyć z panującą w naszym kraju epidemią koronawirusa. Jeleniogórscy policjanci zwracali uwagę na to, jak mieszkańcy stosują się do wprowadzonych obostrzeń w przestrzeni publicznej oraz czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców. Na szczęście w tym czasie nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń, zarówno drogowych, jak i kryminalnych.

Okres Świąt Bożego Narodzenia minął w regionie jeleniogórskim spokojnie. Policjanci prowadzili działania prewencyjne, których celem było zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom oraz osobom, które w tych dniach odwiedziły ziemię jeleniogórską.

W okresie świątecznym na drogach kotliny doszło do  14 kolizji, na szczęście nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego,  policjanci nie odnotowali nietrzeźwych kierujących oraz osób poszukiwanych.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 1 kierowcę, który naruszył sądowe zakaz kierowania pojazdami, 1 mężczyznę, który kierował pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień.

W czasie trwających Świąt policjanci sprawdzali również czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonych obostrzeń w związku z epidemią Covid-19, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się w miejscu wskazanym do jej odbywania, a także czy nie potrzebują    pomocy.                                                                                                        

W tych dniach policjanci wielokrotnie interweniowali w domach, jak i na ulicach
w przypadku zakłócenia ciszy nocnej czy awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. W tym okresie mundurowi łącznie obsłużyli blisko 237 interwencji.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.