Kto nie zdążył dzisiaj wybrać się na Jarmark, może przyjść na plac Ratuszowy i sąsiadujące z nim uliczki jeszcze jutro (24 kwietnia). Jarmark zakończy się około godz. 18.00.

Można znaleźć na nim zabytkowe zegary ( wszystkie części oryginalne – zapewniał sprzedawca. Za zegar Ślązak życzył sobie 3800 złotych. Na Jarmarku nie brakuje porcelany i szklanych cacuszek. Są meble, okulary vintage, metalowe okucia i stare klamki.

Wystawcy są zgodni, że kwietniowy termin, obok tradycyjnego wrześniowego, to jest dobry pomysł. Wielu z wystawiających przyjeżdża do Jeleniej Góry od kilkudziesięciu lat. – Zawsze tutaj przeważają turyści i oglądający. Kupujących jest mniej, ale za to są bardzo świadomi i szukają konkretnych rzeczy i marek – przytaczają opinię, jaka panuje o jeleniogórskiej imprezie. Kupujący podkreślają, że aby znaleźć coś cennego, warto pojawić się na Jarmarku jak najwcześniej. Trzeba się znać na rzeczy,by w zalewie towarów wyszukać coś interesującego. – Ale my to lubimy – mówi pani Anna, która dzisiaj na Jarmarku kupiła secesyjną figurkę. – Jutro też przyjdę -zapewnia. Podobne plany mają inni zwiedzający.

49. Jarmark Staroci i Osobliwości po raz pierwszy odbywa się 23 i 24 kwietnia. Organizatorzy z Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze zdecydowali się na drugi termin Jarmarku po sugestiach wystawców. Ich zdaniem impreza o takiej tradycji i prestiżu przyciągnie ludzi i w kwietniu, i we wrześniu. Tłumy na placu Ratuszowym świadczą o tym, że mieli rację.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.