32-letni jeleniogórzanin znalazł sobie praktyczne źródło dochodu. Postanowił żyć na koszt innych. I zapewne ta sielanka (dla niego) by trwała, gdyby nie funkcjonariusze policji.

Mężczyzna od połowy lipca 2018 roku do grudnia 2020 roku dopuścił się serii oszustw na szkodę różnych osób. Korzystając z usług pośrednika kredytowego zaciągał pożyczki wykorzystując dane osobowe innych osób oraz wprowadzał w błąd pokrzywdzonych, którym składał rzekomą ofertę pracy i bez ich wiedzy i zgody zawierał w ich imieniu umowy o udzielenie pożyczek na zakup materiałów. W ten sposób 32-latek oszukał kilkanaście osób, a łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na co najmniej 460 tysięcy złotych. Mężczyzna z popełnianych przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu. W tej sprawie przedstawiono mu 58 zarzutów, jednak czynności nadal trwają i niewykluczone, że osób pokrzywdzonych jest więcej.

Teraz jeleniogórzanin za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.