Paweł Bień spotka się z czytelnikami 4 stycznia 2022 roku o godz. 18.00 w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze.

Paweł Bień, to poeta, historyk sztuki, kulturoznawca. Absolwent Międzywydziałowych Studiów Humanistycznych i Społecznych na Uniwersytecie Wrocławskim i Warszawskim. Zajmuje się korespondencją sztuk plastycznych, muzyki i literatury w XIX i XX wieku. Pracuje w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina i Muzeum Narodowym w Warszawie. Laureat kilkunastu nagród poetyckich m.in. im. Władysława Broniewskiego (2015), Bolesława Leśmiana (2017). Finalista konkursu im. Jacka Bierezina (2018). Zdobywca licznych wyróżnień poetyckich m.in. w konkursie Wieczór Młodych Poetów w ramach Miłosz Festival w Krakowie(2018) oraz II Dokument Tekstowy (2020) organizowanym przez Instytut Literatury.

Publikował m.in. na łamach miesięcznika literackiego „Akant”, „Kontentu”, „Tekstualiów”, „Metafory”, „Nowej Dekady Krakowskiej” i „Nowego Napisu”. Jego wiersze ukazały się w kilkunastu antologiach. Debiutował arkuszem „Święto ofiarowania” w antologii „Połów. Poetyckie debiuty” (2017).

Autor książki poetyckiej „Światłoczułość”. „Debiut, który starzejącego się poetę przyprawia o szybsze bicie serca, obdarza nadzieją, że wciąż od nowa można „spoglądać przez wers”. Że wersy będą się nam układać i wskazywać jeśli nie drogę, to choćby ścieżkę” – napisał o niej  Karol Maliszewski

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.