Na wyrok oczekują poszkodowane kobiety oraz ich rodziny. Niestety, nie zapadł, ponieważ w sądzie nie stawił się jeden ze świadków. Kolejny termin rozprawy apelacyjnej został wyznaczony na 25 stycznia 2021 roku. Piotr M. do tego czasu będzie przebywał na wolności.

Były proboszcz parafii w Ruszowie oskarżony jest o dwa przestępstwa o charakterze seksualnym przeciwko dwójce dzieci. 13 marca zapadł wyrok w jego sprawie. Został skazany na 5 lat więzienia. Sąd orzekł także o środkach karnych: dożywotnim zakazie zajmowania stanowisk związanych z opieką i wychowywaniem dzieci, zakazie zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi na okres 15 lat, nawiązce na rzecz każdej z pokrzywdzonych w kwocie 25 tys. zł.

Obrona wniosła apelację. Na jej wniosek Sąd Okręgowy zadecydował, że Piotr M. może opuścić areszt i na rozprawę apelacyjną oczekiwać na wolności. Dziś odbyła się druga rozprawa apelacyjna, na której mieli być przesłuchiwani świadkowie. Ponieważ jeden z nich nie pojawił się w sądzie, wyznaczony został kolejny termin –  na 25 stycznia 2021 roku na godzinę 11.30 w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.