Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 19-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu.
19-latek  od września do października br. dopuścił się w Jeleniej Górze serii przestępstw przeciwko mieniu.  Młody mężczyzna ma na koncie usiłowanie kradzieży z włamaniem do salonu sprzedaży telefonów komórkowych i włamania do salonów sprzedaży. Z jednego z nich jego łupem padły 3 atrapy telefonów o wartości 600 zł. Ponadto 8 października br. 19-latek przebrał się w odzież roboczą przypominającą tą, w której ubrani są pracownicy jednego z marketów budowlanych. Przebranie umożliwiło mu swobodne poruszanie się po sklepie. Na wózek sklepowy załadował agregat prądotwórczy oraz  dwa pistolety natryskowe o łącznej wartości 3300 zł i wyjechał ze sklepu. Skradziony towar ukrył między paletami, aby później po niego wrócić. O dziwnym zachowaniu 19-latka powiadomił Policję jeden z pracowników. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim bardzo dobrze im znany 19-latek, wielokrotne zatrzymywany za podobne czyny. Przestępstwa, których ma na koncie co  najmniej  4 popełnił w warunkach, tzw. ”recydywy”.
Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że ma on na koncie więcej podobnych czynów. Teraz 19-latek za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a  grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.