„Obchodzimy go 22 kwietnia 2021r. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Zachęcamy mieszkańców naszego miasta do uporządkowania najbliższej przestrzeni wokół swoich nieruchomości, tak by wspólnie uhonorować Dzień Ziemi. Zainteresowane osoby Urząd Miasta Jelenia Góra zaopatrzy w worki, rękawice, a także odbierze zebrane odpady w wyznaczonym miejscu. Więcej informacji pod numerem telefonu 75 75 49 858 (do dnia 23 kwietnia 2021 r.).

Dzień Ziemi obchodzony jest od 1970 r., zaś uznany został za święto globalne w 1990 roku, kiedy wzięło w nim udział około 200 milionów ludzi ze 141 krajów. Aktualnie to największe ekologiczne święto obchodzone jest w 192 krajach. Obchody te, są doskonałą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach, które wiążą się ze zmianą klimatu. Obowiązujące obostrzenia związane z pandemią wirusa SARS-CoV2 uniemożliwiają zorganizowanie i przeprowadzenie, w terminie upamiętniającym Dzień Ziemi, akcji wspólnego sprzątania Jeleniej Góry, dlatego apelujemy do osób indywidualnych o podjęcie działań. Pozostajemy w nadziei, że uda nam się przeprowadzić, podobnie jak w minionym roku, wspólne sprzątanie w późniejszym okresie (lato/jesień 2021)”.

Przyłączamy się się apelu gospodarza miasta, z chęcią poinformujemy o wszelkiego rodzaju podobnych inicjatywach każdej społeczności, z nadzieją, że zrobi się wokół nas schludniej.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.