35-letni stalker z Jeleniej Góry trafił do aresztu po tym, jak nie mógł pogodzić się z rozstaniem z partnerką. Swojej wybrance zgotował piekło, ale może go to teraz drogo kosztować.

– Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o uporczywe nękanie oraz groźby karalne. Policjanci ustalili, że mężczyzna przez ponad miesiąc uporczywie nękał byłą partnerkę. Dzwonił do niej i wysyłał wiadomości kilkanaście razy dziennie, nachodził ją w pracy i w domu, awanturował się, także groził jej podpaleniem mieszkania, czy wybiciem szyb w oknach. 35-latek swoim zachowaniem wzbudził u pokrzywdzonej poczucie stałego zagrożenia – informuje Edyta Bagrowska, oficer prasowa jeleniogórskiej policji.

Za przestępstwo stalkingu, określanego jako uporczywe nękanie bądź prześladowanie ofiary, kodeksu karnego przewiduje karę pozbawienia wolności do lat trzech, a w niektórych przypadkach nawet do dziesięciu. Za uporczywe nękanie przyjmuje się prześladowanie, dokuczanie innej osobie, głuche lub obraźliwe telefony, niechciane SMS-y oraz e-maile, śledzenie, obserwowanie, nachodzenie itp.

29 czerwca br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, na wniosek prokuratora, zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Fot. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.