Wczoraj w naszym regionie we Wrocławiu setki ludzi wyszło

” na spacer” do Rynku i pomaszerowało pod siedzibę PiS wznosząc okrzyki solidarności z kobietami: „Kiedy państwo mnie nie chroni, mojej siostry będę bronić” – skandował tłum.

Protestowano także w Głogowie, Wałbrzychu i Świdnicy pod siedzibami posłów PiS.

„Spacer” w Zgorzelcu

Dzisiaj (28 stycznia) podobnie ma się dziać w Zgorzelcu. Mieszkańcy miasta i okolic planują spacer po mieście. Start o godzinie 16.00 przy nowym rondzie im. Jakuba Boehme (przy skrzyżowaniu ulic: Warszawskiej, Bohaterów Getta, Okrzei, Daszyńskiego, Staszica).

W Bolesławcu protest pod komendą

W Bolesławcu prowadzono dzisiaj akcję solidarnościową przez Komendą Powiatową Policji. Protestujący wspierali  rano  osoby, które dostały wezwania w związku z udziałem w poprzednich protestach.

Na facebookowym profilu Bolesławieckiego Strajku Kobiet czytamy:”Wspieraliśmy zamiejscowo protesty. Wspieraliśmy młode osoby ze Lwówka Śląskiego, które były wzywane na komendę, a teraz to my potrzebujemy wsparcia, ponieważ do nas również zaczynają przychodzić wezwania na komendę. • 28 stycznia o godzinie 8.00 przesłuchanie ma Kinga, która jest podejrzana o popełnienie wykroczenia z tytułu art. 141 KW. • 9 lutego o godzinie 10.00 na przesłuchaniu ma się stawić Dariusz w charakterze podejrzanego o wykroczenie z art. 54 Kodeksu Wykroczeń. To pewnie nie koniec wezwań, bo jest nas trochę więcej, ale zdecydowanie Ziobro i Jarozelski trzęsą dupami, że aż muszą po takim małym Bolesławcu ludzi wyłapywać, za walkę o swoje prawa. Czy możemy liczyć na Wasze wsparcie pod komendą w tych dniach? Niech nas usłyszą i wiedzą, że się nie boimy, że nie zamkną nam ust i nie zastraszą.

Pod komendą stawili się znajomi, przyjaciele Kingi oraz przedstawiciele Strajku Kobiet. Wsparł ja na FB między innymi Szymon Hołownia.

Kinga nie wyklucza, że dzisiaj lub jutro w Bolesławcu będą protestować przeciwko ogłoszeniu wyroku.

W Jeleniej Górze nie ma zapowiedzi żadnej akcji w związku z opublikowaniem wyroku w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Zaostrzenie prawa aoborcyjnego

W środę późnym wieczorem w Dzienniku Ustaw pojawił się opublikowany wyrok w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Zgodnie z jego treścią niezgodna z konstytucją jest aborcja wykonywana na ciężkie i nieodwracalne wady płodu, m.in. w postaci poważnych wad rozwojowych płodu, wykrywanych we wstępnych etapach ciąży.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.