Na swojej stronie internetowej jeleniogórscy strażnicy miejscy pokazują przypadki parkowania bez wyobraźni i szacunku dla innych użytkowników dróg oraz niestosowania się do obowiązującego oznakowania.

Dzisiaj pokazali kolejne przypadki nieprawidłowego parkowania, tym razem z ulicy Armii Krajowej, Podgórzyńskiej, Wiejskiej i Wolności.

Parkowanie w sposób. jaki przedstawiony jest na zdjęciach kończy się postępowaniem mandatowym lub skierowaniem wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze.

Postępowanie mandatowe za nieprawidłowe parkowanie zagrożone jest kwotą od 100 zł., a przy zbiegu wykroczeń do 1000zł. Do tego dochodzą koszty holowania pojazdu, a to jest kolejne 500 złotych.

1 Komentarz

  1. Zachęcam funkcjonariuszy Straży Miejskiej do wizyt na terenie Term Cieplickich tam dopiero można zobaczyć ,,mistrzów parkowania”czy naprawdę musi dojść do tragedii żeby były wyciągnięte wnioski, podobna sprawa jest przy szkole podstawowej Nr.4 ul. Karłowicza jest tam niby parking ale do niedawna to był teren zielony o tej porze roku jest tam błoto które jest nanoszone na jezdnię i chodnik wyjeżdżając z tego niby parkingu muszą kierowcy jechać tyłem przez przejście dla pieszych rano jest tam duży ruch i to cud że jeszcze nie doszło do tragedii w lecie jak wiatr zawieje to unoszą się tumany kurzu ,jest to zarazem droga ewakuacyjna ale nikt z tego sobie nie robi ,kierowcy parkują jak chcą bywa często tak że jest miejsce na parkingu a i tak parkują na tej drodze ewakuacyjnej, czy MUSI dojść do tragedii żeby wyciągnąć wnioski,pozdrawiam serdecznie…

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.