Studenci Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, nie chcąc jedynie biernie przyglądać się sytuacji na Ukrainie, postanowili pokazać swoje wielkie serce i wspomóc finansowo naszych wschodnich sąsiadów. W tym celu wyszli z inicjatywą zorganizowania kiermaszu ciast.

„To był pomysł studentek z Ukrainy. Postanowiłyśmy przygotować właśnie kiermasz ciast, gdyż dzięki temu studenci mogą coś zjeść w trakcie przerwy między wykładami i jednocześnie pomóc Ukrainie.” – powiedziała Irina, jedna z organizatorek kiermaszu.

Studenci byli zgodni, że wspieranie Ukrainy poprzez tego typu akcje jest bardzo istotne.

„Aktualna sytuacja na świecie nie jest najlepsza. Ukraińcy potrzebują pomocy” – stwierdził Wojciech Król, student I roku Pedagogiki. „Nawet z takich małych rzeczy jak sprzedaż ciast zawsze się jakieś pieniążki uzbierają.”

„To ważne, że studenci wyszli z taką inicjatywą. Widać, że nie jest im to obojętne.” – powiedziała Nikola, studentka KPSW.

„Uważam, że pomoc Ukrainie jest teraz niezwykle istotna.” – dodała Diana Kumuć, studentka I roku Pedagogiki.

Przedsięwzięcie Ukraińskich studentek wzbudziło duże zainteresowanie osób, którym los Ukrainy nie jest obojętny. Zarówno studenci jak i wykładowcy przynosili swoje domowe wypieki oraz okazywali wielką hojność przy skarbonie. Budynek wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych, w którym odbywał się kiermasz, był dziś najchętniej uczęszczanym miejscem na całym kampusie uczelni.

„Ten kiermasz świadczy o tym, że nasza uczelnia jest jednością, że potrafimy się zgrać i potrafimy działać. Jestem bardzo dumna i z wykładowców, którzy także przynosili ciasta, i ze studentów, którzy potrafili się zorganizować.” – podsumowała Diana Kumuć

Dochód z kiermaszu zostanie w całości przekazany Bankowi Narodowemu Ukrainy.

wap

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.