Sudecka Informacja Turystyczna w Kamiennej Górze zostanie otwarta 28 lutego w lokalu pod adresem Lubawka 4.

Sudecka Informacja Turystyczna w Kamiennej Górze powstała pod egidą Sudety.pro i samorządu Kamiennej Góry to miejsce, w którym turyści znajdą informacje m.in. o aktualnych wydarzeniach, najciekawszych atrakcjach turystycznych w okolicy i możliwościach spędzania wolnego czasu. W lokalu znajduje się sklep, w którym oprócz pamiątek związanych z Kamienną Górą i regionem, będzie można zakupić książki historyczno-turystyczne i produkty regionalnych twórców.

W obiekcie będą w przyszłości dostępne również wystawy stałe o tematyce historycznej i turystycznej oraz wystawy czasowe. Cyklicznie będą odbywać się również spotkania z podróżnikami, regionalistami i historykami (m.in. 7 kwietnia spotkanie z autorką Agnieszką Dobkiewicz).

W otwarciu Sudeckiej Informacji Turystycznej mają wziąć udział burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz, CEO firmy Sudety.pro Krzysztof Wojtas oraz Jakub Nowicki,marketing menager Galerii Sudeckiej, która jest partnerem powstającego punktu informacji turystycznej.

Celem wszystkich tych działań będzie popularyzacja wiedzy historycznej, krajoznawstwa, turystyki pieszej oraz przybliżanie lokalnej społeczności i turystom walorów turystycznych okolicznych miejscowości oraz zachęcania ich do korzystania z oferty kamiennogórskiej gastronomii, bazy noclegowej oraz atrakcji turystycznych.

Kamiennogórska firma Sudety.pro to sudecka agencja PR i marketingu specjalizująca się w komunikacji społecznej branży turystycznej regionu oraz w marketingu terytorialnym. Oprócz działalności z zakresu PR, firma realizuje projekty historyczno-turystyczne takie jak np. Spacery Historyczne czy Przewodniki Dźwiękowe Sudety.pro, z którymi można zwiedzać sudeckie miasta w ramach turystyki indywidualnej. Ze względu na region działania i doświadczenie zawodowe zespołu agencja wyspecjalizowała się w usługach dla sektora turystycznego oraz samorządowego.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.