Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego na terenie gminy Jeżów Sudecki dyscyplinowali kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze w ramach działań ukarali mandatami kilkunastu kierowców. Reagowali na informacje od mieszkańców zgłoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz na wniosek samorządowców.

26 sierpnia br. dzielnicowi wspólnie z policjantami jeleniogórskiej drogówki na drogach gminnych i powiatowych na terenie gminy Jeżów Sudecki prowadzili działania, których celem było dyscyplinowanie kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Były one reakcją na informacje od mieszkańców zgłoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz na wniosek samorządowców.

Działania te były skierowane w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze. Podczas kontroli policjanci sprawdzali także stan trzeźwości kierujących, czy kierowcy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci, a także stan techniczny pojazdów.

Efektem prowadzonych działań było ukaranie mandatami kilkunastu kierujących, głównie za nadmierną prędkość, niestosowanie się do znaków zakazu wjazdu oraz nieprawidłowe parkowanie.

Pamiętać należy, że niezdyscyplinowani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych wypadków drogowych. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity prędkości narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. Działania takie będą prowadzone cyklicznie.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.