Jutro (6 grudnia) jeleniogórzanie mogą spotkać św. Mikołaja w autobusach MZK. Mikołaj będzie częstował pasażerów cukierkami. Konwój św. Mikołaja wyruszył już wczoraj (4 grudnia) do jeleniogórskich uczniów i przedszkolaków. Z uwagi na pandemię przygotowano harmonogram spotkań ze św. Mikołajem.Sprawdźcie, kiedy dotrze do was.

W poniedziałek Św.Mikołaj będzie kierować autobusem MZK od godz. 6.00 do godz. 22.00. Najpierw pasażerowie spotkają go na linii nr 2, od godz. 17.00 na linii nr 17 a później na linii nr 19. Autobus jest już gotowy i został pięknie udekorowany. Wieczorem rozbłyśnie kolorowymi światełkami i wprowadzi podróżujących w świąteczną atmosferę. Św. Mikołaj będzie częstował pasażerów cukierkami. Taka przejażdżka trafia się raz w roku. Skorzystajcie.

Konwój Świętego Mikołaja wyruszył wczoraj (4 grudnia) z placu Ratuszowego w Jeleniej Górze. Jechały w nim pojazdy służb mundurowych i współorganizatorów akcji.

Biorąc pod uwagę obecną sytuacje epidemiczną św. Mikołaj dokonał podziału i paczki będą rozdawane według harmonogramu. Jako pierwsze paczki odebrały dzieci z przedszkoli i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Dzieci ze szkół odbiorą paczki w kolejności i wyznaczonych terminach:

FOT.FB Jerzy Łużniak

Szkoła Podstawowa nr 3    – Plac Piastowski  – 11.12 godz. 16.00

Szkoła Podstawowa nr 5    – Plac Ratuszowy  – 16.12 godz.  17.00

Szkoła Podstawowa nr 6   –  Plac Piastowski   – 11.12 godz.  16.30

Szkoła Podstawowa nr 7    – Plac Ratuszowy   – 04.12. godz. 13.00

Szkoła Podstawowa nr 8    – Plac Ratuszowy   – 17.12 godz. 17.00

Szkoła Podstawowa nr 10  – Plac Ratuszowy   – 17.12. godz. 17.30

Szkoła Podstawowa nr 11  – Plac Ratuszowy   – 18.12. godz. 17.00

Szkoła Podstawowa nr 13  – Plac Ratuszowy   – 05.12. godz. 14.00

Szkoła Podstawowa nr 15  – Plac Piastowski   – 12.12  godz. 16.00

Zespół Szkół Ośrodka Szkolno-Wychowawczego – na terenie szkoły ul. Kruszwicka

Do świetlic kościelnych paczki zostaną rozwiezione i przekazane dla Parafii 11 grudnia.

Świetna świąteczna akcja

Straż Miejska, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień, Polski Czerwony Krzyż, Polski Komitet Pomocy Społecznej wspólnie z „Koalicją Na Rzecz Bezpieczeństwa” – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Straż Graniczna oraz podmioty gospodarcze współdziałające w ramach „Koalicji” pragnąc wyjść naprzeciw, aby wszystkie dzieci w okresie Świątecznym miały na swych buziach uśmiech, podjęły się zorganizowania kolejnej dwudziestej pierwszej edycji akcji charytatywnej pod hasłem „Zostań z Nami Św. Mikołajem”. 

Założenia prowadzonej akcji koncentrują się na działaniach jednoczących mieszkańców miasta na rzecz dzieci (z rodzin będących w potrzebie). Tego  typu  działania  wzmacniają  więzi  mieszkańców z osobami potrzebującymi wsparcia oraz ludzi wokół idei niesienia pomocy. W ramach akcji zostaną też przygotowane paczki dla osób niepełnosprawnych obłożnie chorych w których będą się znajdować pampersy i środki pielęgnacji ciała. Za sprawą MOPSU oraz PKPS-u zostaną doręczone do osób chorych.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.