Betlejemskie Światło Pokoju po raz kolejny zawitało do Jeleniej Góry. W minioną niedzielę harcerze z Hufca Karkonoskiego przekazali je mieszkańcom. Światełko do świąt Bożego Narodzenia dostępne będzie dla każdego w holu ratusza.

Światełko będzie można też otrzymać 23 grudnia po mszy świętej (początek mszy o godzinie 18:00) w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.

Betlejemskie Światło Pokoju jest w tym roku roznoszone pod hasłem „Światło Nadziei”

Betlejemskie Światło Pokoju – to coroczna akcja przekazywania przed świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.

Betlejemskie Światło Pokoju – to coroczna akcja przekazywania przed świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.
Akcję zapoczątkowało w 1986 Österreichischer Rundfunk (ORF) – austriacka telewizja i radio publiczne, jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Dzięki udziałowi w niej skautów, akcja obejmuje prawie całą Europę. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów. Następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków kontynentu.
W Polsce akcję od 1991 prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich najczęściej na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach. Następnie, po uroczystej mszy świętej odprawianej w Kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju, zlokalizowanej na terenie Schroniska Górskiego ZHP „Głodówka”, światło trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.