5 mln zł chcą pozyskać samorządy Świeradowa i Bedrichowa na projekt rozbudowy biegowych tras narciarskich. Transgraniczny kompleks w założeniach ma być równie atrakcyjny, jak Jakuszyce. Bedrichow już jest bardzo popularną stacja narciarską.

– Dwa ratraki, dwa zimowe stadiony, armatki śnieżne, oświetlona sankostrada – wylicza burmistrz Świeradowa Roland Marciniak po spotkaniu z czeskimi partnerami: starostą Bedrichova Peterem Holubem, Blanką Nedvedicką (ekspertem w pozyskiwaniu środków z UE) i Martinem Kuncem, szefem kompleksu już istniejących 200 km tras biegowych w Bedrichovie.

– Odbyliśmy kolejne transgraniczne konsultacje w ramach tworzonego wspólnie polsko-czeskiego projektu pozyskania ok. 1,2 mln euro na inwestycyjne zakupy. U nas byłby to mały ratrak do zakładania tras biegowych i dwóch pętli treningowych w Świeradowie-Zdroju oraz Czerniawie-Zdroju, mobilne lance i armatki z wieżą chłodniczą do śnieżenia sankostrady i miejskich tras biegowych. U Czechów zakupiony zostałby duży ratrak do utrzymania tras biegowych – zapowiada burmistrz Marciniak.

Wszystko decydować się będzie już w styczniu w Ołomuńcu, na spotkaniu z komitetem sterującym funduszami UE dla pogranicza polsko-czeskiego.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.