Ostatni teatralny dzień 38.Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych rozpoczął się od remanentów z dnia poprzedniego: ATELIERCUNCHEON RESEARCHTHEATR z Włoch zaprezentował swoje przedstawienie pt. „Krysolow”. Nie usłyszeliśmy, jak się należało spodziewać, włoskich canzon, ale swojsko brzmiące rosyjskie melodie! Powód?Krysolow” został przygotowany na motywach legendy o szczurołapie, który wyprowadził z miasta szczury, grając na cudownym flecie. Transpozycja, którą się posłużono, została dokonana przez wybitną rosyjską poetkę Marinę Cwietajewą.

Następne widowisko – „Tarzan” również opowiada znaną historię, ale tu prezentowane były przede wszystkim fantastyczne umiejętności akrobatyczne i gimnastyczne młodych wykonawców.

Po tej dawce zapierających dech w piersiach popisów, trzeba było przemieścić się w inną część Placu Ratuszowego, a tam czekał na dzieci Klaudek i Klaudynka z Teatru Dzieci MIŁOŚĆ, czyli bohaterowie zabawy, do której zostali zaangażowani także młodzi widzowie. Zabawny pojedynek klaunów wzbudzał salwy śmiechu i wielkie emocje.

Po tej dawce zabawy dla dzieci, czekały widzów doznania zupełnie innego rodzaju: Teatr Migro i Spektakl „Drom – ścieżkami Romów” – opowieść o narodzie tak naprawdę nierozpoznanym do końca. Aktorzy zaprezentowali nam obrazki z życia Romów – refleksyjną, starannie poprowadzoną opowieść bez słów, za to z muzyką i tańcem.

Następny był BUBBLE STREET CIRKUS zWłoch -BUBBLE STREET CIRKUS With and By: Juriy Longhi – prawdziwy One Man Show! Artysta zaprezentował brawurowy pokaz żonglerki, balansu na linie – wszystko w zawrotnym tempie, okraszone dowcipem i niezwykłą energią!

Ostatnim przedstawieniem festiwalowego wieczoru było monumentalne widowisko Interdyscyplinarnej Grupy Teatralnej ASOCJACJA 2006 (Polska) pt. RABIN MAHARAL I GOLEM – CZYLI PRAWDA I ŚMIERĆ na Parkingu obok hotelu Mercure. Jeleniogórzanie, którzy bywali na festiwalach ulicznych w przeszłości, mieli tego ostatniego dnia wczoraj nie lada niespodziankę – pojawił się bowiem Pinezka, dawno niewidziany, ulubiony klaun, którzy bawił dzieci i dorosłych przez wiele lat – od pierwszych jeleniogórskich festiwali.

Urszula Liksztet

Zdjęcia: Marcin Kaźmieruk

1 Komentarz

  1. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

    Zapamiętajcie ten wpis. Kiedy Czechy, Ukraina i inne kraje ewakuowały sojuszników i współpracowników Kaczyński krzyeoryjec patologiczny oszust i kłamca Moravitzky podejmował decyzję o wystawieniu wiz humanitarnych dla 45 osób❗️W New Delhi w Indiach ponad tysiąc km od Kabulu. Odrażające narodowo socjalistyczne pisbolszewickie ścierwo.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.