Jeszcze nie ucichło echo afery związanej z rzekomym zawieszeniem wydawcy „Panoramy” po tym, jak ogłosił, kto będzie gwiazdą „Sylwestra marzeń” organizowanego przez TVP, a o imprezie znowu zrobiło się głośno. Tym razem jej organizatorzy będą się tłumaczyli przed prokuraturą w związku z podejrzeniem o naruszenie przepisów.

Na początku tygodnia serwisy informacyjne obiegła informacja, że według ustaleń Presserwisu wydawca Panoramy (TVP2) został zawieszony w wykonywaniu swoich obowiązków. Powodem miało być ogłoszenie przez niego, że gwiazdą „Sylwestra marzeń” z Dwójką będzie Jason Derulo, amerykański twórca i wokalista, zanim zrobił to sam prezes TVP Jacek Kurski. Jak zapewniał Presserwis, tę informację miały potwierdzić dwa źródła.

Teraz przez „Sylwester marzeń” Kurski ma kolejne powody do zmartwień. Prokuratura w Zakopanem rozpoczęła postępowanie po tym, jak wpłynęły do niej zawiadomienia o możliwości złamania przepisów dotyczących walki z pandemią, czyli – zacytujmy Kodeks karny – możliwości sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób w wielkich rozmiarach poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego. Zgodnie ze zgłoszeniem liczba uczestników imprezy miała nie przekraczać 30 tysięcy. Szacunkowo wzięło w niej jednak udział o ok. 10 tysięcy więcej osób niż planowano. Ponadto zgromadzeni mieli stosować się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowania odpowiedniego dystansu. Pismo w tej sprawie przesłało do prokuratury warszawskie stowarzyszenie Hejtstop.

Drugie zawiadomienie, które złożyła osoba prywatna, dotyczy naruszenia art. 231 Kodeksu karnego o niedopełnieniu obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, co mogło działać na szkodę interesu publicznego. Chodzi o nieegzekwowanie od uczestników imprezy noszenia maseczek oraz zachowywanie odpowiednich odległości.

Kto to jest?

Jason Derulo, dawniej Derülo (właśc. Jason Joel Desrouleaux) to amerykański wokalista haitańskiego pochodzenia. Jest producentem muzycznym, tancerzem, choreografem, aktorem i autorem tekstów. Od początku solowej kariery w 2009 r. sprzedał na całym świecie ponad 30 mln singli. Ma na koncie 11 platynowych singli.

News4Media/fot. screen Youtube / Bądźmy razem. TVP

8 komentarzy

 1. Sprawa jesy prosta ,powołać komisje śledczą z uprawnieniami do wystawiania mandatów tym którzy nie stosują się do przepisów covidowych.Obszarem zainteresowania obiąć wszelkie koncerty, zgromadzenia w okresie np. dwóch ostatnich lat. Do komisji proponuję p. Joński ,Szczerba, Jachira- są dociekliwi i lubią działać! Przeanalizują monitoringi, wyłapią tych co łamali prawo, odwiedzą ich , wręczą mandaty i po sprawie! Państwo zarobi , część pieniędzy przekaże na służbę zdrowia, część na utrzymanie ośrodków z nachodżcami. Wszyscy będą zadowoleni !

 2. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

  Tramta tamt dzikie węże, s-ała baba w lesie i tak się kręci na kłamstwie. Komu wy chcecie wciskać te BAŁABACHY towarzyszu Sekretarzu.

 3. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

  Zacznijcie w końcu pisać prawdę, PRAWDA WAS WYZWOLI. Towarzysze. Wot i wsio Wania. Onuce wypraliście bo swąd idzie na całą okolicę .

 4. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

  Pani Alino miałbym dla Pani wiele ciekawych spraw, proszę mi wierzyć ale to nie ten czas. i miejsce liche. Proszę pozdrowić Redakcję.

 5. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

  Właściwym czasem będzie dzień w którym zobaczymy PRAWDZIWY RAPORT ZBRODNI SMOLEŃSKIEJ i kto za nim stał, a następnie kiedy ten ZDRAJCA Donald Tusk wyląduje w Zakładzie Karnym za ZDRADĘ NARODOWĄ. Dawno powinien tam być ten złodziej. Zobaczycie w niedługim czasie rozmowy Sławomira Nowaka, Pawła Grasia i Donalda to z kamaszy wyskoczycie. Donald toczy walkę o życie, ale przegra ją. Kryminał murowany.

  • PISowska szmato!!!
   Umiecie tylko szczuć ,donosić podpatrywać ,podsłuchiwać,pieprzyć się po kontach ,kraść i oszukiwać .

   Za 10 miliardów co dostanie tvszczujnia Kusrskiego można by wybudowc kilka zakładow pracy czy wyszkolenie setwk lekarzy .

   Precz a PISkomuną i klechami.

 6. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

  PO-PSL-SLD-KGB-TVN-Amber-Gold to wszystko jedna i ta sama klika nienawidząca NASZEJ POLSKI. Konfidenci i Donosiciele. Koniec wasza jest bliski i WY o tym wiecie i to dlatego takie dzikie wycie. Nareszcie was się pozbędziemy z polityki. Poszły wsie wont do siebie, Na Ural.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.