Jeżeli ktoś planuje spędzić ostatnią noc tego roku w Tatrach, to z zarezerwowaniem noclegu musi się śpieszyć. Branża ogłasza, że wiele miejsc jest już zajętych.

Już kilka tygodni temu jeden z portali przedstawiających oferty noclegowe informował, że Polacy nie przejmują się ewentualnymi obostrzeniami i planują wypoczynek w górach. Powoli zaczęto rezerwować miejsca noclegowe w Tatrach. Z każdym dniem klientów przybywało. Tatrzańska Izba Gospodarcza teraz podaje, że obiekty noclegowe o wysokim standardzie, hotele, luksusowe domki czy apartamenty w Zakopanem na okres świąteczno-noworoczny są w dużej mierze już zarezerwowane. Według tych danych, zajętych ma być już 80 procent dostępnych miejsc.

Tanio nie będzie

Jeżeli ktoś myśli o Sylwestrze w górach musi się śpieszyć i przygotować na poważny wydatek. Część hoteli czy pensjonatów utrzymało dotychczasowe ceny, ale są i takie, które wprowadziły nawet 30-procentowe podwyżki. Sprawdziliśmy obowiązujące stawki w kilku znanych serwisach pośredniczących w rezerwacji noclegów.

Jeżeli ktoś zamierza przyjechać do Zakopanego 30 grudnia, a wyjechać 3 stycznia 2022 roku, to może wybrać np. góralski pensjonat za 476 zł za osobę za cały pobyt. To jednak nieliczna tańsza oferta. Noclegi w apartamencie kosztuje już 3,6 tys. złotych. Pobyt w jednej z wilii oznacza wydatek 1360 złotych. W innych miejscowościach ceny są także wysokie. W Białym Dunajcu nocleg na te kilka dni kosztuje 660 złotych. Za miejsce w domu wczasowym w Murzasichlu trzeba zapłacić 920 złotych. Rachunek za noclegi w miejscowości Suche wyniesie 1540 złotych. W Poroninie ceny zaczynają się od 200 złotych za cztery noce (pokój 2-osobowy). Im wyższy standard i lepsza lokalizacja, tym cena wyższa. Wynajęcie apartamentu dla sześciu osób 800 metrów od Krupówek kosztuje aż 4485 złotych. W ofercie znajdują się wszelkie wygody, ale wyżywienie trzeba sobie zapewnić samemu. Goście mają do dyspozycji kuchnię połączoną z jadalnią.

Bon turystyczny

Planując zimowy wyjazd, warto pamiętać, że nadal można będzie skorzystać z bonu turystycznego. To elektroniczny kod generowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. „Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju” – wyjaśnia Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Początkowo bon miał funkcjonować do końca marca 2022 roku. Rząd jednak przyjął projekt ustawy, w myśl którego termin ma zostać wydłużony do 30 września 2022 roku.

News4Media/ fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.