Każdy potrzebujący będzie mógł otrzymać jedną maseczkę:
• na Białej Dolinie przy skrzyżowaniu ulic Demokratów i Partyzantów od Michała Malskiego, kierownika MZGK; w obrębie Białej Doliny maseczki będzie rozwoził potrzebującym radny miejski Rafał Wróblewski
• przy sklepie NETTO od strażaków z OSP Szklarska Poręba
• przy sklepie LEWIATAN — maseczki wydawać będą strażnicy Straży Miejskiej
• przy sklepie BIEDRONKA — pracownik Referatu Promocji Miasta
• przy Poczcie Polskiej — Burmistrz Miasta
• przy sklepie ŻACZEK na ul. 11 Listopada (Sz.P.-Średnia) — strażacy OSP
• przy sklepie / kościele na pl. Piastowskim (Sz.P.-Dolna) — redaktor Biuletynu miejskiego „Pod Szrenicą” Robert Kotecki
Istnieje możliwość dowiezienia maseczki ochronnej osobie nie mogącej odebrać jej osobiście ww. punktach. Strażnicy miejscy dowiozą w uzasadnionych przypadkach maseczkę po zgłoszeniu takiego zapotrzebowania telefonicznie pod nr 75 717 39 41.
Do odbioru maseczki zapraszamy przede wszystkim osoby, które z ważnych powodów nie mogły do tej pory się w nią zaopatrzyć, bądź wykonać jej samodzielnie. PROSIMY też, aby maseczek używać zgodnie z przeznaczeniem i wielokrotnie. Zniszczoną bądź zużytą NIE zanieczyszczać przestrzeni publicznej, lecz wyrzucić do pojemnika na śmieci – apelują organizatorzy akcji.
Maseczki zakupione przez Miasto Szklarska Poręba należy dezynfekować i można je prać. Po zdjęciu z twarzy najkorzystniej spryskać obie strony maseczki płynem do dezynfekcji z 60% alkoholem i odwiesić na 2 min. do wyschnięcia.
Maseczkę należy zdejmować z twarzy oburącz oddalając od twarzy i unosząc do góry tak, aby strona zewnętrzna nie miała kontaktu z oczami, nosem i ustami.
Zgodnie ze wspomnianym rozporządzeniem alternatywą dla maski może być również szalik, apaszka, komin (tzw. buffa) itp. część odzieży. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.