Minister zapowiedział, że matury rozpoczną się 8 czerwca egzaminem z języka polskiego. W kolejnych dniach będą przeprowadzane egzaminy z pozostałych przedmiotów. Matura zakończy się 29 czerwca. W tym roku nie będzie matur ustnych. – Przewidujemy także egzamin dodatkowy dla osób, którym na udział w maturze nie pozwolą wyjątkowe warunki czy kondycja zdrowotna. Będzie to na początku lipca. Poprawki egzaminów maturalnych planowane są na początek września – powiedział Piontkowski.

Od 16 czerwca do 18 czerwca potrwają egzaminy ósmoklasistów, od 22 czerwca do 9 lipca – egzaminy zawodowe w formule 2012 i 2017, a od 17 do 28 sierpnia – w formule 2019. To wstępne terminy, które mogą zostać przesunięte w zależności od liczby nowych zakażeń.

– Egzaminy będą przeprowadzane w maksymalnym reżimie sanitarnym – zastrzegł minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Nauka zdalna zostaje na miesiąc dłużej.

– Obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, abyśmy odwiesili działalność szkół i przedszkoli. To zawieszenie przedłużamy do 24 maja – mówił podczas konferencji prasowej Dariusz Pionktowski. Ta sama data dotyczy zawieszenia zajęć dydaktycznych na uczelniach wyższych.

Kiedy możemy spodziewać się nowego etapu łagodzenia obostrzeń obowiązujących w Polsce?

– Wszystko zależy od tego, jak będziemy się zachowywali dzisiaj. Czy będzie to zachowanie rozsądne, czy będziemy nosili maseczki jak należy, czyli na ustach i nosie, a nie na brodzie. Czy będziemy zachowywali dystans – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zastrzegł, że również od zachowania ludzi zależy to, czy podane terminy egzaminów będą możliwe. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.