Dwie sale operacyjne w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej będą miały nowe oświetlenie. 100 tysięcy złotych na ten cel przekazała dzisiaj (23.02) placówce Fundacja Tauron.

-Nowoczesne, specjalistyczne oświetlenie pozwoli na bardziej precyzyjną i komfortową pracę lekarzy – podkreśla Zbigniew Markiewicz zastępca dyrektora do spraw medycznych WCSKJ. Zwiększy się ponadto liczba zabiegów. Dziennie w szpitalu w Jeleniej Górze wykonuje się około 40 operacji.

Wymiana lamp jest dla nas bardzo ważna, bo niektóre służą nam już kilkadziesiąt lat i pozostawiają wiele do życzenia – dodał Zbigniew Markiewicz. Liczy na to, że uda się zmodernizować oświetlenie także w pozostałych salach bloku operacyjnego.

Prezes Tauron Ekoenergia Przemysław Mandel zapewnił, że spółka gotowa jest na kolejne wsparcie i niesienie pomocy szpitalowi w unowocześnianiu oświetlenia i modernizacji sprzętu.

Senator Krzysztof Mróz podkreślił, że taka pomoc spółek skarbu państwa jest bardzo cenna. Prawie każda spółka ma fundację, za pośrednictwem której może nieść wsparcie nie tylko placówkom medycznym.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.