Błyskawicznie – po tym jak niespodziewanie podał się dymisji dyrektor Departamentu Rozwoju UM Jelenia Góra Tomasz Kowalczyk – prezydent miasta znalazł następcę. Tę funkcje pełnić będzie (jako pełniąca obowiązki) Renata Kwiatek.

Jerzy Łużniak tak przedstawił obecna dyrektor departamentu:

– Pełniącym obowiązki dyrektora Departamentu Rozwoju jest od dziś Renata Kwiatek, pracująca już wcześniej w urzędzie miasta Jeleniej Góry, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

R. Kwiatek od lat zajmowała się sprawami pozyskiwania i wydatkowania środków inwestycyjnych, m.in. ze źródeł pozabudżetowych, pracując wcześniej w innych samorządach, Euroregionie Nysa, spółkach komunalnych, itp.

W UM Jelenia Góra zatrudniona jest od 2011 r., początkowo na funkcji doradcy prezydenta miasta, po kilku miesiącach powołana została na naczelnika Wydziału Rozwoju Miasta, a od 2015 r. była naczelnikiem Wydziału Zarządzania Zintegrowanymi Inwestycjami Terytorialnymi Aglomeracji Jeleniogórskiej. To jednostka, która koordynowała pozyskiwanie środków oraz organizowała proces ich wydatkowania na obszarze prawie dwudziestu gmin, głównie b. województwa jeleniogórskiego. Dziś to osobna struktura, dla której prezydent Jeleniej Góry jest organem wiodącym.

Kwoty wydatków, którymi zarządzał ZIT AJ są ogromne, Tylko w zakresie tzw. wdrażania instrumentu ZIT było to 456 mln zł. Te środki pozwoliły na realizację ponad 200 projektów w różnych gminach na łączną kwotę 673 mln zł.

Fot. UMJG

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.