Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze do końca czerwca prezentuje wystawę „Piękny i Bestia” będącą efektem 7. edycji projektu Play with Glass – European Glass Festival, realizowanego od 2012 roku i uznawanego dziś za jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń w obszarze sztuki szkła.
W wystawie biorą udział: Tamás Ábel (Węgry), Simone Crestani (Włochy), Merle Kannus (Estonia), Alison Lowry (Irlandia), Joanna Manousis (Wielka Brytania), Alena Matĕjka (Czechy), Richard Meitner (USA/ Holandia), Artis Nimanis (Łotwa), Yoshiko Okada (Japonia/ Francja), Tanja Pak (Słowenia), Nataliya Vladychko (Ukraina/ Holandia), Lars Widenfalk (Szwecja), Iwona Demko, Dąbrówka Ida Huk, Antonina Joszczuk, Marzena Krzemińska-Baluch (Polska).
Dzisiaj przybyło dziewięciu kolejnych zakażonych na Dolnym Śląsku. Jest ich teraz 2639. W regionie nie zmieniła się statystyka zgonów z powodu COVID-19.
Władze Jeleniej Góry starają się odkupić, przejąć, od PKP zabytkową lokomotywę. Ma być atrakcją, pamiątką historyczną miasta. Słabo to jednak idzie. Rozmowy i wymiana pism trwają już lata, a sprawa nie posunęła się ani o krok. To tylko potwierdza popularną wśród samorządowców tezę, że świat kolei rządzi się swoimi prawami, swoją logiką, stojącymi często w konflikcie z tym, co zwykło się uznawać za racjonalne.
W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 2 czerwca 2020 r. m.in:
W poniedziałek na Dolnym Śląsku potwierdzono 36 zachorowań na COVID-19. Wśród osób zdiagnozowanych są cztery osoby z naszego regionu – po dwie z Jeleniej Góry i z powiatu bolesławieckiego. Pozostali chorzy pochodzą z Wrocławia i Legnicy oraz powiatów: kłodzkiego, oleśnickiego i świdnickiego.
Od 4 do 16 czerwca MZK będzie testować elektrycznego Mercedesa eCitaro. Firma planuje, by w pierwszych trzech dniach pojazd obsługiwał przewozy pasażerskie na liniach nr: 15, 19, 7, 6, a w dniach następnych o trasach przejazdu zadecydują mieszkańcy, wypełniając specjalną ankietę, która niebawem pojawi się na stronie internetowej MZK.
Pomysł, którego realizacja zapowiadana jest od ponad dziesięciu lat wreszcie doczeka się realizacji. Nad brzegami Jeziora Pilchowickiego powstaną jednokierunkowe ścieżki rowerowe singletracki. Porozumienie w tej sprawie podpisały samorządy i Nadleśnictwo Lwówek.
Dopiero po pościgu jeleniogórskim policjantom udało się zatrzymać kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna prowadził mimo zakazów, był pijany, a do tego wizół dwójkę małych dzieci.
„Tak blisko, tak bezpiecznie”, to nazywa projektu, na który złożą się promujące Karkonosze bilbordy w największych miastach Polski i wielka, internetowa kampania reklamowa, połączona ze zintegrowanym systemem rezerwacyjnym. Warte ponad 300 tys. zł wspólne przedsięwzięcie Lokalnej Organizacji Turystycznej, samorządów i turystycznych usługodawców rusza 1 czerwca.
W sobotę na Dolnym Śląsku potwierdzono 25 zachorowań na COVID-19. Wśród osób zdiagnozowanych jest jedna osoba z naszego regionu – z powiatu bolesławieckiego . Pozostali chorzy pochodzą z Wrocławia i Legnicy oraz powiatów: kłodzkiego, oleśnickiego, polkowickiego i wołowskiego.
