Tag

Jelenia Góra

Przeglądanie

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze do końca czerwca prezentuje wystawę „Piękny i Bestia” będącą efektem 7. edycji projektu Play with Glass – European Glass Festival, realizowanego od 2012 roku i uznawanego dziś za jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń w obszarze sztuki szkła.
W wystawie biorą udział: Tamás Ábel (Węgry), Simone Crestani (Włochy), Merle Kannus (Estonia), Alison Lowry (Irlandia), Joanna Manousis (Wielka Brytania), Alena Matĕjka (Czechy), Richard Meitner (USA/ Holandia), Artis Nimanis (Łotwa), Yoshiko Okada (Japonia/ Francja), Tanja Pak (Słowenia), Nataliya Vladychko (Ukraina/ Holandia), Lars Widenfalk (Szwecja), Iwona Demko, Dąbrówka Ida Huk, Antonina Joszczuk, Marzena Krzemińska-Baluch (Polska).    

Władze Jeleniej Góry starają się odkupić, przejąć, od PKP zabytkową lokomotywę. Ma być atrakcją, pamiątką historyczną miasta. Słabo to jednak idzie. Rozmowy i wymiana pism trwają już lata, a sprawa nie posunęła się ani o krok. To tylko potwierdza popularną wśród samorządowców tezę, że świat kolei rządzi się swoimi prawami, swoją logiką, stojącymi często w konflikcie z tym, co zwykło się uznawać za racjonalne. 

W poniedziałek na Dolnym Śląsku potwierdzono 36 zachorowań na COVID-19. Wśród osób zdiagnozowanych są cztery osoby z naszego regionu – po dwie z Jeleniej Góry i z powiatu bolesławieckiego. Pozostali chorzy pochodzą z Wrocławia i Legnicy oraz powiatów: kłodzkiego, oleśnickiego i świdnickiego.

Od 4 do 16 czerwca MZK będzie testować elektrycznego Mercedesa eCitaro. Firma planuje, by w pierwszych trzech dniach pojazd obsługiwał przewozy pasażerskie na liniach nr: 15, 19, 7, 6, a w dniach następnych o trasach przejazdu zadecydują mieszkańcy, wypełniając specjalną ankietę, która niebawem pojawi się na stronie internetowej MZK.

„Tak blisko, tak bezpiecznie”, to nazywa projektu, na który złożą się promujące Karkonosze bilbordy w największych miastach Polski i wielka, internetowa kampania reklamowa, połączona ze zintegrowanym systemem rezerwacyjnym. Warte ponad 300 tys. zł wspólne przedsięwzięcie Lokalnej Organizacji Turystycznej, samorządów i turystycznych usługodawców rusza 1 czerwca.

W sobotę na Dolnym Śląsku potwierdzono 25 zachorowań na COVID-19. Wśród osób zdiagnozowanych jest jedna osoba z naszego regionu – z powiatu bolesławieckiego . Pozostali chorzy pochodzą z Wrocławia i Legnicy oraz powiatów: kłodzkiego, oleśnickiego, polkowickiego i wołowskiego.

Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

451620318

Zgłoś za pomocą formularza.