Mieszkańcy ulicy Powstańców Ślaskich bardzo proszę o interwencję w sprawie otoczenia budynków, które oni potocznie nazywają „barakami” czy też „hotelem”. Przerażeni są bałaganem, czy raczej śmietniskiem, jakie urządzili sobie ci ludzie na skarpie rzeki Bóbr. Pojechaliśmy na miejsce i sprawdziliśmy. Okolica wygląda jak scenografia do filmu o końcu świata. Mieszkańcy tego kwartału miata czują się zwyczajnie zastraszani przez lokatorów „baraków”. Próbowali interweniować w urzędzie, ale bez większych efektów. Jak przyjdzie tylko większa woda, to śmieci zabierze Bóbr i wszystko zatrzyma się na tamie. W czasach, kiedy tyle się mówi o ekologii, taka sytuacja jest wręcz niedopuszczalna. – „Państwo” z baraków po prostu czują się bezkarni i śmieją się nam w twarz – im to po prostu nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie, są zadowoleni, że mają darmowy śmietnik. Warto by Straż Miejska wzięła sobie to uwagi do serca. Bóbr nie może być zsypem na śmieci.

Zbliżająca się wiosna to czas porządków. Ostatnie wichury też dołożyły swoje, Może po prostu czas, aby wziąć się za porządki. Czekamy na sygnały od naszych czytelników. Telefony zdjęcia. Będziemy publikować i wzywać do odpowiedzi odpowiedzialne służby. Nie pozwólmy, by nasza okolica zmieniło się w śmietnisko.

8 komentarzy

 1. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

  A po co sprzątać jak i tak zaraz nabrudzą z powrotem i trzeba będzie z powrotem sprzątać i można się przy okazji spocić, a wieje wiatr i się można przeziębić. Władze z Miasta Jeleniej Góry i tak w zakresie porządku i utrzymywania czystości zrobiły bardzo wiele, no choćby to, że POPODNOSILI NAM OPŁATY ZA ŚMIECI O- 300%- ( trzysta procent ) NO. To to ONI potrafią NAJLEPIEJ to im wychodzi a resztę zróbta sobie same , ważne że podwyżka była kosmiczna i to powinno wystarczyć . To i tak wiele. PO-PSL-SLD-KGB-TVN-Amber Gold. To wy ich wybieracie oni wam dowalą jeszcze nie jeden raz a wy i tak na nich zagłosujecie z powrotem. Co nie????? Przecie wy so mundre i nowoczesne i jeszcze jesteśta ELYYTA ŚWIATŁA i NOWOCZESNA AWANGARDA JEWROOPY przeca. Nu. Wystarczy, że powiedzą wam, że to wina PIS-u i Nowego Ładu. No i wy w to OCZYWIŚCIE od razu uwierzycie. Wy so przecz ELYYTAA. No i jeszcze wam powiddzoo , ze za to odpowiada Jarosław Kaczyński i to jak na was powinno wystarczyć. Wy łykata wsio co wam mowiidzo w Telewizji TVN. Przeca wy to ELLYYYYYTA. Co nie ??????????????????

 2. Podstawione osoby fikcyjnie kupują od premiera i jego żony żeby nie trzeba było ujawniać majątku w oświadczeniach i żeby suweren wierzył, że Mateuszek biedny i uczciwy. Po drodze kasa płynie do ustawionych. Kiedy atmosfera wokol premiera się ostudzi, cały majątek wróci do niego w podskokach. Oligarchia, jak w Rosji się świetnie, na to głosowałeś durny suwerenie?

 3. Pamiętam tamten okres, bo dzięki znajomym miałem sposobność poznać się na „nowym sposobie myślenia” prawicowców. Do dzisiaj zastanawia mnie skąd w nich takiej skali hipokryzja, bezwstydne wręcz poczucie misji, opartej na oszustwach i kłamstwach. Zawsze ich pytam, dlaczego tak a nie inaczej i np. kiedyś dowiedziałem się „że nawet jedna złotówka ukradziona przez komuchów, kompletnie deklasuje ich w polityce”. I ok! w pełni zgoda, ale te same złotówki kradzione przez nich to „przywracanie sprawiedliwości, to zapłata wartościowym ludziom”. Opadło mi dosłownie wszystko, jak zobaczyłem faktury za „usługi: przepłacane 20. czy 30-krotnie ponad ceny rynkowe, bo „im te pieniądze po prostu się należały!” czy „chcesz by komuniści zarabiali? przynajmniej trafia do porządnych”. Czyli! jak komuch kradnie, to złodziej, ale jak kradnie prawicowiec, to „przywraca sprawiedliwość”. Najgorsze było to, że oni w tym swoim ideowym świecie, wierzyli że czynią właściwie. A to trwa do dzisiaj! I nieważne to, że nikomu z PO nie udowodnili jakiejkolwiek kradzieży, że nie mają nawet 1. oskarżonego, a tych co próbowali, musieli przepraszać za bezpodstawne oskarżenia. PiS ciągle nas zaskakuje okradaniem rodaków, codziennie wybucha afera z udziałem polityków pod wodzą prezesa, i co? i nic! Bo co im ktoś może? skoro oni mają misję, „zabrać komuchom i rozdać naszym, odkroić część na 500+, by zamknąć ludziom mordy”. Mam nadzieję, że nastaną takie czasy, gdzie do władzy wrócą uczciwi i rozliczą w postaci audytów, każdą złotówkę wydaną przez polityków PiS. Liczę na to, że w obliczu zagrożenia odpowiedzialnością karną, za okradanie Polaków w aferach NBP, KNF, PCK, SKOK i tysiącach podobnych, ci mali ludzie tak skorumpowani przez system mafijny państwa, po prostu wskażą otwarcie swoich mocodawców, a ci skończą tam gdzie powinni – jak to nazywa min. sprawiedliwości – w pierdlu.

 4. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

  My wolimy jednak aby te wstrętne PIS-ory okradały nas.. Jak WY macie na nowo zafundować nam ten wasz PO-PSL-SLD-KGB-TVN –owski dobrobyt i nową ZIELONĄ WYSPĘ . Dzieki. Aż mi skóra ścierpła na plecach ja sobie przypomnę ten wasz SOWOECKO– GEBELSOWSKO-TVN-owski dobrobyt.

  • Ja tam wolę, by mnie nikt nie okradał. Ty chyba masz jakiś syndrom sztokholmski, skoro tak lgniesz do kogoś, kto cię rąbie.

 5. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

  No to teraz Towarzyszu Sekretarzu na zdrowie…. Napijmy się wódki z Polski Ład. Na Zdrowie !!!

 6. Trzeba sprzątać p.Prezydencie zrobiliście sobie podwyżkę w ratuszu wszędzie pełno śmieci ,trzeba karać tych co śmiecą niestety Śtraż miejska słabo działa w niektórych miejscach są kamery ale brak reakcji Policji na Drzymały przy przychodni jest pełno śmieci cholera ludzie chodzą po chodniku i wrzucają puszki plastik do żywopłotu. MPGK do sprzątania powinny być częstsze patrole zwracać uwagę na pjiaczków niektórzy po mostem rzeki bóbr siedzą sobie i pjią różne nalewki a butelki w trawe bo tak najłatwiej

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.