Trwają ostatnie prace związane z przebudową dworca w Bolesławcu. Od dziś (3.12) obsługę podróżnych przeniesiono z kontenerowego dworca tymczasowego do pomieszczeń modernizowanego dworca.

Dzięki wprowadzonym zmianom pasażerowie mogą zobaczyć pierwsze efekty inwestycji, skorzystać z części poczekalni i toalet znajdujących się wewnątrz historycznego budynku, a od jutra również z kasy biletowej. Wkrótce zostanie także zlikwidowany kontenerowy dworzec tymczasowy, w którym do tej pory odbywała się obsługa podróżnych. Po usunięciu kontenerów wykonawca przeprowadzi w tym miejscu prace związane z zagospodarowaniem terenu.

Prace budowlane są już praktycznie zakończone. Finalizowane są roboty wykończeniowe w pomieszczeniach, wyposażanie budynku oraz testy zainstalowanych systemów i urządzeń. W otoczeniu dworca trwają jeszcze prace nad zagospodarowaniem terenu oraz w budynku rowerowni.

Dworzec w Bolesławcu został wybudowany w 1845 roku i jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Inwestycja pozwoliła na przywrócenie bryle dworca jej historycznego wyglądu. W efekcie przebudowy całkowicie nową jakość zyska strefa obsługi podróżnych (kasy, poczekalnia, toalety ogólnodostępne), która będzie funkcjonalnie połączona z przestrzenią handlową. Dworzec będzie w pełni przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami oraz zyska nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Wyposażono go również w system BMS (Building Management System) nadzorujący pracę urządzeń i instalacji. Dworzec stanie się bardziej ekologiczny m.in. poprzez montaż energooszczędnego oświetlenia LED oraz ocieplenie przegród budowlanych.

Koszt przebudowy dworca w Bolesławcu to 19,2 mln zł brutto, a inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz ze środków budżetu państwa. Otwarcie całego dworca dla podróżnych planowane jest w pierwszej połowie 2022 roku.

24 komentarze

 1. „Robią kupy na podłogę, kradną deski sedesowe. To przez nich toalety na dworcu zamknięto”. Gdzie ten zafajdany dworzec? Oczywiście w Klocławiu! Zapraszam do ciekawej lektury: gazetawroclawska.pl/robia-kupy-na-podloge-kradna-deski-sedesowe-to-przez-nich-toalety-na-dworcu-zamknieto/ar/c1-15597395

  Takie są skutki sprzedaży knysz na dworcach, które przed podróżą trzeba wys rać. xD

  • wieśniak z fsiocłafia Odpowiedź

   U nas we Wrocławiu pociągi są niepotrzebne. A dworzec należy zostawić na targowisko z szabru i z marchewką dla wrocławskiej biedoty zza Buga.

   • Bierzcie przykład z Sobótki. Zburzyć wszystkie dworce kolejowe we Wrocławiu, żeby wrocławianie żyli w spokoju i bez kłótni, czego szczerze wszystkim mieszkańcom Wrocławia życzę.

    • troll wsiocławski Odpowiedź

     Najpierw remonty zaniedbanych linii kolejowych do Lwówka (linia zamknięta przez Koleje Dolnosląskie za czasów niesławnego prezesa Rachwalskiego!)., Karpacza, Kowar, Kamiennej Góry, a potem można będzie myśleć o dworcach we Wrocławiu. Najpierw Dolny Śląsk, potem Wrocław!

     • wieśniak z fsiocłafia

      Na dworzec/z dworca we Wrocławiu często podróżuje się z wielkimi knyszami, także podrzucenie wozem konnym jest często oczywistym wyborem. Przyjazny chlew dla zabużan to powinna być podstawa.

     • Duch Gór

      Co komu po dworcu, skoro likwiduje się linie kolejowe. Linia do Lwówka Śląskiego jest uważana przez znawców za jedną z najpiękniejszych w Polsce! Tymczasem Koleje Dolnośląskie zlikwidowały na niej niedawno wszystkie pociągi. Podejście do kolei gorsze niż w Afryce Równikowej. Cała Polska kpi z Dolnego Śląska. Odwołać marszałka i prezesa Kolei Dolnośląskich za niszczenie kolei na Dolnym Śląsku!

 2. soutys Smrobudki Odpowiedź

  A kiedy, panie, łu nas we Ws iobudce przy dworcu zrobio wreście porzundny przystanek dla dorożki mojego śwagra? Puciongu jak ni było tak ni ma, ludziska się muszom wozem kunnym do Ws iocławia wozić, a wsiadać nie ma jak – śwagier musi sam na skrzynie podsadzać ludziów, bo same rady z dyszla nie dajom.

 3. Marek Robert Hejduk Odpowiedź

  W Kobierzycach jest zdewastowany dworzec kolejowy który ciekawostka miał podziemne przejścia na perony.Gadanie i nic z tego nie będzie to wielka ściema. Na ciul wiadukt jak nie ma torowiska mosty kolejowe od dziesiątek lat nie konserwowane to będzie po trzeba dziesiątki milionów złotych.Gadanie dla frajerów, psu na budę potrzebna ta linia do Sobótki.

 4. na naszym dworcu nic nie działa jak powinno.. zapowiedzi za ciche taśmociągi nie windy tak se pojada lub nie a schody ruchome to zwykle zasikane piszczą… Automaty zapchane knyszą czy innym paskudztwem… WROCŁAW GŁÓWNY

  • Widzicie Lewacy, !!! popierający, szm
   ate lampert i rudego czy Wy wogóle coś rozumiecie.?? Zdrajcy Narodu. W kraju za PIS się coś robi. Nie macie wyrzutów sumienia. No Gdzie.!! Pluj w k….. e w oczy to powie że deszcz pada

   • Oszczędzę sobie sm rodu, ty zmutowany wsiocławski odprysku nocnika, wąchaj krecika cienki jak zupa więzienna mutancie z Ukrainy. Jakby twoja matka wiedziała co urodzi, to by sobie sama skrobane zrobiła łyżką stołową, wyj ebany łamago, walony w od byt przez bażanty z mongolii.

 5. Ta stacja w Bolesławcu jest mało potrzebna i powinna zostać zlikwidowana. Podobnie wszystkie stacje na zachód od Węglińca gdzie są same bory i lasy. A pociągi od Legnicy przetrasować do Lubina, który ma znacznie większy potencjał niż Węgliniec, Zgorzelec i wszystkie okoliczne wiochy razem wzięte. Zgorzelec ma przecież połączenie kolejowe z Jelenią Górą i wystarczy.

  • Bolesławiec ma o wiele większy potencjał niż pipidówa zwana Lubinem na wyrost nazywanym miastem. Gdyby nie miedź byłby mniejszy od Chojnowa 😀

 6. Jacek Kaźmierczak Odpowiedź

  Bardzo polecam wpisać w Google „Czarna Lista Dolnośląskich Mikoli”. Nie wiem kto ją sporządził, ale jest tam piękny wykaz wszystkich chuliganów kolejowych z Dolnego Śląska, którzy demolują dworce, niszczą tabor i piszą wulgarne komentarze w internecie. Sprawdź koniecznie, czy to nie twój znajomy, a może nawet ktoś z rodziny!

 7. Kolejasz z lwufka Odpowiedź

  Mam nadzieję że u nas w lwufku dworzec wysadzą w powietrze albo rozbiorą, żeby nikomu na myśl nie przyszło przywracać pociągów na tej linii. Nie chcemy tu pociągu. Mamy spokój

  • wieśniak z fsiocłafia Odpowiedź

   I znowu nadaje ten sam ws iocławski kr etyn z Kolei Dolnośląskich, któremu kiedyś pasażerowie wsadzili w Lwówku rurę w od byt za cha mstwo w pociągu. Tak ci się to spodobało, że pokochałeś Lwówek i teraz ciągle prosisz się na internetowych forach o jeszcze.

 8. Wsiocław chlew Polski Odpowiedź

  Myślicie, że gdy pociąg pędzi z prędkością 130 km/h, to nie da się go pomalować farbą? Wrocławski chuligan i to potrafi! Przeczytajcie jak wandale z Wrocławia niszczą nowe pociągi Kolei Dolnośląskich, malując je farbą nawet gdy te jadą: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24194952,pomalowal-jadacy-130-km-h-pociag-kolei-dolnoslaskich-sa-nowe.html . Szkoda nowoczesnych hybryd na linie opanowane przez wrocławską chuliganerię. Panie marszałku, proszę nie marnować w ten sposób publicznych (czyli naszych) pieniędzy!

 9. S r a m na Wsiocław Odpowiedź

  Pociągi we Wrocławiu są niepotrzebne. A dworzec zostawić na targowisko z szabru i z marchewką dla wrocławskiej biedoty zza Buga.

 10. soutys Smrobudki Odpowiedź

  Bierzcie przykład z Sobótki. Zburzyć wszystkie dworce kolejowe we Wrocławiu, żeby wrocławianie żyli w spokoju i bez kłótni, czego szczerze wszystkim mieszkańcom Wrocławia życzę.

 11. troll lwówecki Odpowiedź

  Poszukuję specjalistycznej poradni psychiatrycznej. Z moich powyższych wpisów chyba jasno wynika, że to sprawa pilna. Zdjęli mnie z Gazety Robotniczej, to muszę odreagowywać gdzie indziej. Ale jak inaczej mam walczyć o budowę asfaltowej ścieżki rowerowej do Lwówka w śladzie rozkradzionej linii kolejowej nr 283, no jak?

  • wieśniak z fsiocłafia Odpowiedź

   Widzę że masz wsiocławski trollu jakąś traumę związaną z gwałtem w Lwówku, prawie mi cię żal id ioto. Śmi erdzi od ciebie gó wnem bo masz ciągle ryj otwarty. Poproś starego żeby po wyjęciu fi uta z twego ty łka mył go zanim ci zapakuje w ja pę. To rozwiąże problem.

 12. troll wsiocławski Odpowiedź

  Ja piszący powyżej posty przepraszam wszystkich mieszkańców Lwówka tego pięknego miasta gdyz:

  Jestem osobą chorą psychicznie. Obłąkaną z podwójną osobowością

  Pilnie potrzebuje leczenia

  Pobytu w psychiatryku

  Robię chlew wszędzie gdzie piszą o PKP

  Proszę pomóżcie mi

  Zapisane leki nie działają

  Lekarze mnie olewają, boję się wychodzić z domu

  Mam nocne moczenia

  Boję się ludzi dlatego muszę wypisywać głupoty w necie

  Przepraszam mieszkańców Lwówka że robię chlew na naszej gazecie ale Ws.iocław to wieś i nie ma fajnej gazety.

  Wrocław pogrąża się w marazmie

  Niestety moja choroba postępuje bardzo szybko i nie mogę podpisywać się już jak wcześniej teraz w moim pustym mózgu trwa burza i musiałem podpisywać się różnymi dziwnymi nazwiskami i nazwami za co serdecznie przepraszam mieszkańców tego pięknego miasta. Żałuję ale to podpisywanie się cudzym nazwiskiem jest silniejsze ode mnie

  Wybaczcie kochani mieszkańcy Lwówka.

 13. Masakra czytam różne fora na temat PKP i nigdzie nie ma takich idiotów co tu. Trole z Wrocławia mieszkają w dziurach zabitych dechami i zazdroszczą innym miastom że są atrakcyjne i odwiedzają je tłumy turystów. Na kolana trole z Wrocławia bo te miasta życie wam uratowały. Gdyby nie kurorty to byście w swoich oborach pozdychali.

 14. Magdalena Cywicka Odpowiedź

  Jak ktoś chce poznać „trolla wsiocławskiego”, to tutaj można go obejrzeć na filmiku: youtu.be/vEzCB5DVMfY?list=PLqwfCPiGUN4WqcUScaTzJ8-eBOI_oLEId .

  To niejaki Michał Dadełło, instruktor ds. handlowych w Kolejach Dolnośląskich. A skąd wiadomo, że to on? Bo tak samo na Facebooku szkaluje Szymona Wrzesińskiego i pisze hejty na Lwówek. Już pod własnym imieniem i nazwiskiem. Oto jego przykładowy wpis: i.ibb.co/SKgV5vG/Micha-Dade-o-3.jpg

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.