O tym, że w internecie nie można czuć się anonimowym przekonał się uczeń jednej z jeleniogórskich szkół podstawowych. Chłopak na wizytówce szkoły zniesławił dwóch nauczycieli, sądząc, że nikt nie dowie się kto jest autorem napisanego komentarza. Pokrzywdzeni w tej sprawie złożyli zawiadomienie, a policjanci w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali 13-latka jako podejrzanego o popełnienie tego czynu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie przedstawili zarzut zniesławienia funkcjonariuszy publicznych 13-letniemu uczniowi jednej z jeleniogórskich szkół podstawowych.

Dwóch nauczycieli jednej ze szkól podstawowych w Jeleniej Górze złożyło zawiadomienie o ich zniesławieniu. Okazało się, że na wizytówce szkoły 25 lutego br. ktoś zamieścił komentarz, który godził w ich dobre imię i dyskredytował ich jako nauczycieli.

Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie ustalili, że komentarz zniesławiający nauczycieli umieścił 13-letni uczeń tej szkoły. Nieletni tłumaczył się, że pisząc go nie przemyślał swojego zachowania.

Teraz o dalszym losie chłopca zdecyduje sąd rodzinny.

Przypominamy, że zniesławienie funkcjonariuszy publicznych podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych jest przestępstwem. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

1 Komentarz

  1. Bez przesady to przecież jest dziecko, miejmy nadzieję że to zatrzymanie nie wyglądało jak zatrzymanie pospolitego przestępcy. Bo jeśli tak to policja złamała prawo, dziecko wymaga opieki i ochrony a że opisał źle nauczycieli to powinien być ukarany w sposób jak obniżenie oceny z zachowania.
    Samo ta sytuacja to dla dziecka wielki stres, poza tym kto wie czy ci nauczyciele nie mają coś na sumieniu.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.