Jeleniogórscy policjanci zatrzymali ostatniego młodego mężczyznę w związku ze zniszczeniem mienia z pobudek chuligańskich na boisku szkolnym w Jeżowie Sudeckim. Zatrzymany wspólnie ze swoim kolegami świętował urodziny jednego z nich, podczas których dopuścili się zniszczenia mienia na ponad 18 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 18-letniego jeleniogórzanina, który podejrzany jest o uszkodzenie mienia z pobudek chuligańskich.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia br. w Jeżowie Sudeckim. Jeleniogórzanin z zatrzymanymi wcześniej przez policjantów 17-latkiem i 19-latkiem dopuścili się serii zniszczeń na terenie boiska sportowego, gdzie obchodzili urodziny jednego z nich. Uszkodzili znajdujące się na trybunach ławki, ogrodzenie, elewację oraz szyby w budynku. W tym przypadku straty oszacowano na ponad 18 tysięcy złotych. Zatrzymani dopuścili się tych czynów wykazując rażące lekceważenie dla podstawowych zasad porządku prawnego.

Funkcjonariusze prowadząc czynności na podstawie uzyskanych informacji wytypowali, a następnie zatrzymali wszystkie osoby, które dopuściły się przedmiotowego czynu. 18-latek został zatrzymany jako ostatni, gdyż ukrywał się przed policjantami.

Teraz jeleniogórzanin za uszkodzenie mienia z pobudek chuligańskich odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.