Bardzo podoba się nam inicjatywa, dzięki której stadko jeleniogórskich jelonków stale się powiększa. To właśnie dzięki takim pomysłom miasto buduje swoja atmosferę, a zdjęcie z jelonkiem jest super pamiątką dla wielu turystów. Wydaje się, że i jeleniogórzanie z radością postrzegają sympatyczne stworki. Jak się jednak okazuje nie wszyscy…

W nocy z 6/7 września 2021 r. skradziono Jelonka Ekonomka, który zdobił teren przy budynku głównym jeleniogórskiej Filii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Tli się jeszcze szansa, że maskotka się odnajdzie. Choć zapewne jakiś „bezmózg” będzie się go starał w jakiś sposób spieniężyć.

Na myśl przychodzi do głowy stare powiedzenie: ręce i nogi opadają. Jeżeli takie zachowania nie spotkają się ze zdecydowanym ostracyzmem społecznym, to nawet najwyższe kary za kradzież mienia nie pomogą.

2 komentarze

  1. Ależ zdziwienie. Przecież w całej Europie pierwszym skojarzeniem Polaka to – złodziej. Polski Rząd protestem przeciwko powiązaniu dotacji unijnych z przestrzeganiem prawa tylko oficjalnie potwierdził tą opinię.

  2. Od znajomej z uniwersytetu wiem że się nagrali na kamery. Dwóch gości przyjechało na rowerach . Rowery zostawili w krzakach na przeciwko, założyli kominiarki i wynieśli jelonka. Niezłe głupki, zakładać kominiarki pod kamerą 🙂 Mam nadzieję że ich szybko złapią. Szkoda tylko jelonka pewnie już na złomie.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.