Jak co roku, 15 sierpnia, w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w krzeszowskim sanktuarium odbył się Wielki Odpust Krzeszowski. W tym roku po raz pierwszy uroczystościom przewodniczył nowo powołany biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, który odprawił uroczystą Sumę Odpustową.

Tłumy pielgrzymów, którzy od kilku dni zmierzali do krzeszowskiego sanktuarium ze wszystkich stron diecezji legnicki szczelnie wypełnili bazylikę oraz przyległy plac. W uroczystościach uczestniczyli m. in. poseł Ewa Szymańska z Legnicy oraz senator Krzysztof Mróz z Jeleniej Góry. Po zakończeniu uroczystej Mszy Świętej po Placu Klasztornym przeszła procesja z obrazem Matki Bożej Łaskawej. Następnie odbył się festyn parafialny połączony z festynem patriotycznym nawiązujący do obchodzonego w tym dniu Święta Wojska Polskiego. Na scenie z koncertem pieśni patriotycznych wystąpił Zespół Artystyczny Żołnierzy Rezerwy „Rota” ze Złotoryi.

Niedzielne uroczystości były kulminacją wydarzeń, które trwały już od piątku. Wśród nich była m. in. piątkowa Drogą Krzyżowa po Krzeszowskiej Kalwarii. W sobotę odbyła się wieczorna procesja oraz Pasterka Maryjna, która rozpoczęła się o północy. Przy okazji wydarzeń odpustowych świętowano 40-lecie święceń kapłańskich proboszcza i kustosza krzeszowskiej bazyliki ks. Mariana Kopko.

3 komentarze

  1. Senatora Krzysztofa Mroza, chyba ruszyło sumienie, za niecne występki w czasie kampanii prezydenckiej 2020 roku. W szczycie kampanii, przed II turą, został przyłapany w Cieplicach Zdr. jak niszczył plakaty wyborcze kandydata na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego. Wyruszył więc do Krzeszowa ,by poprzez uczestnictwo w Sumie Odpustowej, prosić Stwórcę o odpuszczenie mu jego niecnych ,niegodnych parlamentarzysty czynów – czym zgrzeszył jako chrześcijanin.

  2. Czy pani marszałkini też była prosić o wybaczenie którego dokonała w Sejmie?
    Profesor prawa ZOLL dziś w wywiadzie powiedział że się wstydzi za takich ludzi i pani Witek nie czekając na pozbawienie jej urzędu powinna sama podać się do dymisji!! A jeszcze tymczasowy premier też w żywe oczy kłamie.
    Wniebowzięcie to też kłamstwo na zamówienie średniowiecza .

  3. W 1950 roku czyli prawie 2000 lat po śmierci Maryji papież doszedł do wniosku że nastąpiło wniebowzięcie .
    Co roku będą coś nowego wymyślać ,szkoda że REFORMACJA została zduszona.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.