Smażony ser oraz pierogi z ziemniakami i boczkiem będą hitem darmowej degustacji na Polsko-Czeskim Festiwalu Smaków , który odbędzie się 6 sierpnia od godz. 10.00 do 18.00 na parkingu przy Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze. To nie koniec atrakcji. W tym samym miejscu posłuchacie 6 i 7 sierpnia koncertów country. Wystąpią między innymi Maciej Maleńczuk i George Hamilton V.

– Na Polsko-Czeskim Festiwalu Smaków będzie nie tylko można spróbować przysmaków z obu krajów, ale także wziąć udział w warsztatach kulinarnych i piwowarstwa – zaprasza do udziału w Festiwalu Hubert Papaj, prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która jest organizatorem wydarzenia.

Głodny nikt na pewno nie wyjdzie. Na 40 stoiskach można będzie kupić lokalne, karkonoskie produkty, popróbować kiełbas, ciast, serów i miodów oraz poznać przepisy na różne potrawy.

– Coraz bardziej popularna jest turystyka gastronomiczna. Ludzie są ciekawi, jak smakuje kuchnia w regionie, w którym odpoczywają – tłumaczy Hubert Papaj. Polsko – Czeski Festiwal Smaków wpisuje się w te trendy. Dla zwiedzających będzie idealna okazja, by poznać kuchnię naszych południowych sąsiadów oraz pokazać najlepsze dania kuchni polskiej.

W programie imprezy są pokazy kulinarne z Polski i z Republiki Czeskiej,wspólne gotowanie potraw wraz z degustacją, konkursy z historii, tradycji i kuchni z udziałem uczestników z Polski i Republiki Czeskiej, warsztaty z warzenia piwa czeskiego i polskiego, animacje dla dzieci, gry, zabawy. Stoiska staną na części placu parkingowego Galerii Sudeckiej.

-Scena dla artystów, występujących w Country pod Śnieżką stanie przy wjeździe na parking. Taki układ umożliwi wszystkim dobrą widoczność – mówi Krzysztof Błażejczyk, prezes TV Dami, która jest organizatorem koncertów country. Koncerty są za darmo. Udział zapowiedziały grupy taneczne,więc zapowiada się dobra zabawa. Koncerty poprowadzi Korneliusz Pacuda, znany popularyzator muzyki country.

Wystąpią: Mariusz Kałamaga, wcześniej znany z występów w kabarecie Łowcy.B, Maciej Maleńczuk, polski wokalista i gitarzysta rockowy, poeta oraz George`a Hamiltona V. Koncerty potrwają od godz. 16.00 do 22.00.

George Hamilton V to artysta country pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, który na scenie muzycznej pojawia się nieustannie od kilkudziesięciu lat. George Hamilton V urodził się 11 listopada 1960 roku w Nashville, Tennessee, USA. Jest dzieckiem innej znanej gwiazdy muzyki country, a mianowicie George’a Hamiltona IV. Warto jednak podkreślić, że twórczość syna znacznie różni się od tej, którą możemy usłyszeć od ojca. To przede wszystkim fuzja country, folku i rocka.

Artysta regularnie koncertuje ze swoim zespołem NashVegas Nomads. Wśród najbardziej wyróżniających się utworów George’a Hamiltona V są te, które stworzył we współpracy z ojcem. Do najbardziej rozpoznawalnych hitów należą „We Will Meet Again”, „Forever Young” czy „Early Morning Rain”. Muzyka George’a Hamiltona V to połączenie country z intensywnym rockiem. To zestawienie jest doskonale odbierane przez fanów i podziwiane niemalże na całym świecie. Poświadczają to liczne nagrody, które artysta otrzymał nawet w Polsce (statuetka Album Roku 2004 za płytę „Live in Lodz”).

Maciej Maleńczuk w repertuarze country czuje się świetnie. Od tych utworów zaczynał karierę. – Piosenki country to nie tylko miła dla ucha muzyka, ale także interesujące opowieści o ludziach – mówił w jednym z wywiadów Maciej Maleńczuk. Artysta stał się rozpoznawalny stał się od czasu występu z Pudelsami w 1986 roku – ich piosenka ” Rege-kocia muzyka” stała się jednym z przebojów festiwalu w Jarocinie. W 2007 roku zadebiutowała kolejna grupa Maleńczuka – Psychodancing. Następny album Maleńczuka „Psychocountry” zawiera szesnaście kompozycji utrzymanych w stylistyce country. Większość jest interpretacją utworów takich sław jak: Johnny Cash, Tammy Wynett czy Tim Hardin. A tylko cztery są autorskimi kompozycjami Maleńczuka. Ważne jest również to, że autorem przekładów z języka angielskiego jest sam wokalista. Między piosenkami będzie się starał przybliżyć publiczności historię Dzikiego Zachodu, a także tych najbardziej zasłużonych kowbojów.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.