Jedziesz nad morze, ale nie wiesz, którą plażę wybrać? Może ten ranking ułatwi ci wybór.

Nadmorskie miejscowości w Polsce przyciągają co roku tysiące turystów. Każda z nich ma w sobie coś wyjątkowego, dlatego często pojawia się dylemat: który kierunek najlepiej wybrać? Magazyn Travelist przyjrzał się dokładnie polskim plażom i wybrał z nich 10 najpiękniejszych. Być może ten ranking pomoże wam w zaplanowaniu weekendowej wycieczki lub urlopowego wypoczynku. Zaczynamy od końca…

10. Na dziesiątym miejscu zestawienia znalazła się największa w Europie sztuczna plaża „Dubaj” w Jarosławcu. Jej powierzchnia zajmuje 5 hektarów i choć powstała, żeby chronić klif, od lat niezmiennie zachwyca pięknymi widokami. Jej nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ turyści porównują ją do widoków, które można podziwiać właśnie w Dubaju.

9. Dziewiąte miejsce przypadło plaży w Ustce. Według autorów rankingu, w tej miejscowości odnajdą się zarówno turyści poszukujący spokoju, jak i zwolennicy tłumów i dobrej zabawy. Przygotowano tam liczne atrakcje dla dzieci, mnożą się również kolorowe stragany i liczne lokale gastronomiczne oraz knajpki. Możemy podziwiać również uroczą promenadę lub uczestniczyć w imprezach sportowych, które są tam organizowane w specjalnie przerobionym na ten cel miejscu.

8. Na miejscu ósmym uplasowała się Krynica Morska. 25-kilometrowa plaża jest jedną z najczystszych w Polsce. Bez problemu dotrą na nią również osoby niepełnosprawne – łącznie do dyspozycji jest aż pięć wejść. Niewątpliwym atutem tej miejscowości jest jej położenie: z jednej strony możemy podziwiać Morze Bałtyckie, z drugiej zaś przyciąga turystów nieco spokojniejszy Zalew Wiślany.

7. Plaża w Dębkach zajęła w zestawieniu Travelist siódme miejsce. Jej największą zaletą jest położenie z dala od miejskiego zgiełku. Najbliższe otoczenie to piękne, gęste lasy. Autorzy publikacji przypominają, że właśnie w Dębkach kręcona była reklama z udziałem Kimiego Raikkonena, mistrza świata Formuły 1. W tym miejscu swój kawałek ziemi znajdą również zwolennicy opalania na golasa.

6. Jedną z najpiękniejszych jest również plaża położona w środku Gdańska. Na Stogach znajdziemy 130-metrowy odcinek czystej plaży z nowoczesną infrastrukturą.  Można tam dotrzeć komunikacją miejską lub samochodem. Widoki są co najmniej nietypowe, bo widać z niej położony niedaleko terminal kontenerowy.

5. Na piąte miejsce zasłużyła plaża w Trzęsaczu. „Kameralna, zaciszna, romantyczna, z łagodnym zejściem – to istne eldorado rozlokowane na 200 metrach bałtyckiej linii brzegowej. I najjaśniejszy klejnot Wybrzeża Rewalskiego” – czytamy. Certyfikaty potwierdzają, że w tym miejscu znajdziemy czystą wodę, udogodnienia dla niepełnosprawnych oraz bezpieczeństwo.  

4. Nie można przejść obojętnie również obok plaży w Sopocie, która przyciąga turystów głównie za sprawą najdłuższego molo w Europie. Znajdziemy tam wszystko, co jest potrzebne do aktywnego wypoczynku, a także sporo restauracji, w których zjemy m.in. świeżą rybę. Podobno opalała się tam nawet Rihanna.

3. Na trzecie miejsce na podium trafił sam koniec Polski – Hel. Na ten charakterystyczny cypel można dostać się samochodem, autobusem, rowerem, kolejką lub statkiem. Na miejscu możemy odwiedzić słynne fokarium. Doskonale odnajdą się tam również miłośnicy sportów wodnych, bo ze względu na lokalizację bardzo często wieją tam silne wiatry.

2. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajmuje Kołobrzeg, który przyciąga plażowiczów nie tylko pięknymi widokami, urokliwym molo i bulwarem, ale również niezliczonymi atrakcjami. W pobliżu znajduje się również park rozrywki i muzeum wojskowe. W Kołobrzegu mile widziane są również osoby z niepełnosprawnością, dla których stworzono specjalnie przystosowaną amfibię.

1. Zwycięzcą rankingu okazało się Świnoujście i jego czyste, błękitne, bezpieczne plaże, które charakteryzują się bardzo ciepłą wodą. Piasku jest tam coraz więcej, ponieważ morze cofa się w naturalny sposób, odsłaniając kolejne fragmenty plaży. Do dyspozycji turystów są zjeżdżalnie, trampoliny i inne atrakcje. Można skorzystać też z lekcji windsurfngu i kitesurfingu.

News4Media/fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.