czerwca 28, 2020

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 5 lipca 2020 r. na wycieczkę nr 5 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.38 do Olszyny (kierunek Görlitz). Zbiórka uczestników godz. 8.45 przed budynkiem stacji kolejowej w Olszynie. 

czerwca 21, 2020

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 28 czerwca 2020 r. na wycieczkę nr 6 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.26. Zbiórka uczestników o godz. 8.15 przed budynkiem stacji kolejowej w Boguszowie-Gorcach, gdzie będzie oczekiwał turystów prowadzący wycieczkę Jarosław Kapczyński z Kowar.

czerwca 16, 2020

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 21 czerwca 2020 r. na wycieczkę nr 5 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.26. Zbiórka uczestników godz. 8.00 przed budynkiem stacji kolejowej w Marciszowie.

czerwca 10, 2020

Nadchodzący długi weekend można wykorzystać na odwiedzenie ośrodków edukacyjnych Karkonoskiego Parku Narodowego w Szklarskiej Porębie i Karpaczu. Po przerwie spowodowanej pandemią ośrodki są ponownie czynne.

czerwca 9, 2020

Po trwającej ponad trzy miesiące przerwie, spowodowanej sytuacją epidemiologiczną, wznowiony zostaje tegoroczny – 50. Rajd na Raty. Najbliższa wycieczka (czwarta w tym roku), na którą zapraszają Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją Nowin Jeleniogórskich, już w niedzielę, 14 czerwca 2020 r. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.26. 

Uwaga! W związku z przeciwdziałaniem rozpowszechnianiu się koronawirusa, w czasie rajdowych wycieczek obowiązuje zachowanie dwumetrowego dystansu, lub zakrywanie ust i nosa, używanie maseczek jest obowiązkowe w środkach komunikacji.
 

czerwca 4, 2020

Karkonoski Park Narodowy udostępnia kolejny szlak turystyczny. Wciąż nie można jednak chodzić szlakami granicznymi.  

maja 22, 2020

Można już wędrować czerwonym szlakiem przez Kocioł Łomniczki. Od 23 maja otwarty będzie także wodospad Kamieńczyka. Turyści będą musieli przestrzegać zasad wprowadzonych w związku z koronawirusem.

maja 6, 2020

Odbudowana zapora wodna na rzece Witka, należąca do Elektrowni Turów ze spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, została udostępniona dla ruchu pieszego.

kwietnia 22, 2020

Kto stęsknił się za wędrówkami w góry i kojącymi krajobrazami, może w czwartek, 23 kwietnia, zajrzeć do Szklarskiej Poręby na otwarcie punktu widokowego. Na razie, niestety, wyłącznie wirtualnie. Transmisję z otwarcia punktu widokowego na Złotym Widoku obejrzeć będzie można na profilach facebookowych Szklarskiej Poręby i Nowin Jeleniogórskich.

kwietnia 11, 2020

Dramatyczna sytuacja spowodowana zagrożeniem koronawirusem postawiła świat na głowie i boleśnie zweryfikowała wszystkie nasze plany na najbliższy czas. Paraliż ruchu turystycznego sprawił, że z oczywistych przyczyn wstrzymaliśmy przygotowania do wydania wiosennego Kompasu Górskiego w zapowiadanym wcześniej terminie. Nie tracimy jednak nadziei, że życie prędzej niż później wróci do normy i rok 2020 dla turystyki nie jest jeszcze zupełnie stracony. Dlatego, po konsultacjach z potencjalnymi partnerami tego przedsięwzięcia, rozpoczynamy przygotowania do zmodyfikowanego, pierwszego w tym roku, wydania Kompasu Górskiego – tym razem jednego na wiosnę i lato 2020. Dokładna data wydania najnowszego Kompasu zależeć będzie od sytuacji w kraju i możliwości ponownego uruchomienia życia turystycznego regionu. Na bieżąco konsultować i ustalać będziemy ją z finansowymi partnerami przedsięwzięcia, którzy zdecydują się w nim uczestniczyć. 

kwietnia 1, 2020

Szlak zielony z Polany biegnący po morenie Kotła Wielkiego Stawu do skrzyżowania ze szlakiem czerwonym został zamknięty dla ochrony cietrzewi. Obejście jest szlakiem żółtym przez Pielgrzymy.

marca 9, 2020

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 15 marca 2020 r. na wycieczkę nr 4 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z przystanku „Bankowa” autobusem MZK nr 5 o godz. 8.32 do Siedlęcina. Tam na przystanku „Przy Krzyżu” o godz. 8.50 zbiórka uczestników. 

marca 2, 2020

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 8 marca 2020 r. na wycieczkę nr 3 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty.
Wyjazd z dworca PKS w Jeleniej Górze autobusem o godz. 8.20 do Krzaczyny (kierunek Karpacz). Zbiórka uczestników o godz. 9.10 na przystanku autobusowym w Krzaczynie, gdzie będzie oczekiwał turystów prowadzący wycieczkę Jarosław Kapczyński.

lutego 24, 2020

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 1 marca 2020 r. na wycieczkę nr 2 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.27 do Ciechanowic. 

lutego 23, 2020

Wczoraj (22.02) ratowicy karkonoskiej grupy GOPR w bardzo trudnych warunkach pomagali zejść ze szlaku turyście, który nie miał siły kontynuować wyprawy. Dzisiaj (23.02) w górach pogoda nie będzie lepsza. Na Śnieżce wiatr może wiać z prędkością 220 km/godz.

lutego 20, 2020

Karkonoski Park Narodowy otworzył dzisiaj (20.02) szlaki prowadzące na Śnieżkę. Równocześnie prosi turystów o rozwagę podczas wypraw, bo trasy w górach są nieprzetarte i zasypane śniegiem.

lutego 19, 2020

Olbrzymie korki tworzyły się dzisiaj (19.02) na trasie ze Szklarskiej Poręby do Jakuszyc. Powodem była oblodzona nawierzchnia, ciężarówki mające problemy z podjazdem oraz zamknięcie na kilka godzin przejazdu do czeskiego Tanvaldu. Meteorolodzy przewidują, że  ślisko na drogach będzie także jutro.

lutego 12, 2020

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają do udziału w tegorocznym, pięćdziesiątym już Rajdzie na Raty. Pierwsza wycieczka jubileuszowej edycji imprezy już niedzielę, 23 lutego 2020. W wycieczkach rajdowych może brać udział każdy, komu miły jest czynny wypoczynek na krajoznawczej wędrówce. Żadnych formalności uprzednio załatwiać nie trzeba. Wystarczy zgłosić się na miejscu zbiórki. Zapowiedzi najbliższych wycieczek odbywających się w ramach imprezy znaleźć można w aktualnym wydaniu tygodnika Nowiny Jeleniogórskie oraz na www.nj24.pl.  

stycznia 27, 2020

Ponownie została otwarta Informacja Turystyczna przy placu Ratuszowym  6/7 w Jeleniej Górze.

stycznia 25, 2020

Narciarze na skiturach mają za nic zakazy wstępu na teren wzdłuż pasa granicznego w zachodnich Karkonoszach od Jakuszyc w stronę Szrenicy. Karkonoski Park Narodowy alarmuje: każdy człowiek na tych szlakach zakłóca spokój cietrzewi.

stycznia 22, 2020

Z powodu prac leśnych zostały zamknięte niektóre szlaki turystyczne w Strużnicy. W Borowicach z tej samej przyczyny można spodziewać się utrudnień.

stycznia 13, 2020

Szlaki karkonoskie są mocno oblodzone. Strażnicy KPN i ratownicy GOPR Karkonosze udzielali w niedzielę (13.01) pomocy osobom kontuzjowanym. Goprowcy apelują: na górskie wyprawy nakładajcie na buty raczki lub specjalistyczne raki. Dla ostrzeżenia zamieszczają na swoim portalu facebookowym film. Wiadać na nim turystów zjeżdżających na szlakach na sankach lub jabłuszkach. Inni wędrujący usiłują wchodzić na szczyt w butach do garnituru.

stycznia 10, 2020

W weekendy na stokach narciarskich w Karkonoszach zobaczycie patrole policyjne. Obecnośc mundurowych ma  zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wśród turystów, zapobieganiegać kradzieżom sprzętu oraz zapobiegać wypadkom na nartach poprzez studzenie zapałów zbyt brawurowo jeżdżących narciarzy.

stycznia 8, 2020

Karkonoski Park Narodowy zamknął dzisiaj (8 stycznia) szlak zielony od górnej stacji wyciągu na Szrenicę do skrzyżowania ze szlakiem czerwonym przy skałkach Trzy Świnki.