W piątek 18 listopada br. w Zespole Szkół Elektronicznych odbył się XVIII Festiwal Nauki.  Podczas imprezy popularyzującej dociekliwość w zdobywaniu wiedzy i doskonalenia umiejętności  zaproponowanej uczniom, można było wziąć udział w wykładach, pokazach i prelekcjach. 
Uczniowie klas ósmych, z jedenastu szkół podstawowych, rywalizowali ze sobą i sprawdzili się w czterech tematycznych konkursach oraz w dyktandzie o pióro Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. 

Starsi uczniowie uczestniczyli w wykładach i prelekcjach przygotowanych przez przedstawicieli uczelni wyższych: Jeleniogórską Filię  Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytet Ekonomiczny i  Karkonoską Akademią Nauk Stosowanych. 


Lokalnych pracodawców reprezentowały współpracujące z Elektronikiem  Jeleniogórskie Zakłady Optyczne, Dräxlmaier oraz Sikla.
Motto „Tradycja i nowoczesność” tegorocznego festiwalu nie jest przypadkowe. Jest nawiązaniem do obchodzonego w tym roku jubileuszu Zespołu Szkół Elektronicznych. 
70 lat istnienia szkoły było okazją do przypomnienia historii placówki i zaprezentowania jej dorobku. W ciągu tych lat szkołę opuściło kilka tysięcy absolwentów. Są wśród nich obecni nauczyciele, wykładowcy uczelni wyższych, prawnicy, dyrektorzy szkół, banków, księża, parlamentarzyści, oficerowie wojska polskiego, dziennikarze i przedsiębiorcy. 

Dyrektor szkoły, Mirosław Ciesielski podkreślił, że szkoła pamięta o przeszłości, ale stawia na teraźniejszość i myśli   o przyszłości. Dziś „Elektronik” to szkoła nowoczesna, która przyciąga młodzież nie tylko z Jeleniej Góry, ale także z pobliskich miejscowości. 
Obecnie w Zespole Szkół Elektronicznych wiedzę zdobywa 600 uczniów kształcących się w czterech kierunkach: technik elektronik, informatyk, programista i logistyk. Nauka odbywa się w nowoczesnych pracowniach wyposażonych w najnowszy sprzęt – drukarki 3D, spawarki do światłowodów, symulatory linii automatyki przemysłowej, nowoczesne generatory i oscyloskopy, zestawy do programowania automatyki i robotyki. 

Goście Festiwalu Nauki podkreślali, że Zespół Szkół Elektronicznych ma ugruntowaną pozycję na lokalnym rynku edukacyjnym. Jego absolwenci są przygotowani na wyzwania przyszłości, są cenionymi pracownikami i dobrymi studentami. 

Za jeleniagóra.pl
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.