O tym, że kobieta potrzebuje pomocy lekarskiej poinformowała pogotowie ratunkowe jej sąsiadka. Zaatakowana na własnej posesji 59-latka wołała pomocy, chwile przedtem jak padły strzały. Kiedy na miejsce zdarzenia dotarł zespół medyczny kobieta jeszcze żyła.

– 59-latka zmarła na swojej posesji, mimo prowadzonej reanimacji. W tej chwili są wyjaśniane okoliczności zdarzenia – poinformowała późnym wieczorem podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka prasowa KMP w Jeleniej Górze. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kobieta została postrzelona. Tej informacji jednak nie potwierdza rzeczniczka policji. – W jaki sposób doszło do śmierci ofiary będzie wiadomo dopiero po oględzinach biegłych lekarzy, ustaleniach prokuratora – mówi.
Tragedia – to znowu informacje nieoficjalne – miała swój dalszy ciąg. W czasie, gdy służby wykonywały na miejscu swoje obowiązki, samobójstwo miał popełnić mężczyzna z sąsiedztwa, podejrzany w sprawie śmierci kobiety.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze przygotowała w sprawie następujący komunikat:
„6 czerwca 2020 roku w godzinach wieczornych, w miejscowości Komarno w Gminie Janowice Wielkie ujawniono ciało 59-letniej kobiety. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe oraz Policja. Pomimo podjęcia czynności reanimacyjnych, kobieta zmarła.
Okoliczności zdarzenia wskazywały, że przyczyną śmierci pokrzywdzonej był najprawdopodobniej postrzał w głowę z broni palnej. Ustalono, że sprawcą zabójstwa może być 70-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Po siłowym wejściu do zajmowanego przez niego mieszkania ujawniono jego zwłoki.
Prawdopodobną przyczyną zgonu mężczyzny było samobójstwo, również na skutek postrzału w głowę z broni palnej.
Na miejscu obu zdarzeń czynności wykonywali prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Przeprowadzono oględziny, zabezpieczono ślady i dowody rzeczowe. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok. Postępowanie prowadzi Komenda Miejska Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.”

 

Na zdjęciu posesja, na której doszło do zdarzenia.

 

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Nowin Jeleniogórskich  z 9 czerwca 2020 r.  

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.