Wojewódzkie Centrum Kotliny Jeleniogórskiej jest gotowe do przeprowadzenia szczepień nauczycieli. Wszystkich chętnych gorąco zapraszam – mówi Nikolaj Lambrinow, dyrektor WCSKJ. – Dokładamy wszelkich starań, by ten proces przebiegał szybko i sprawnie – zapewnia dyrektor.

Szczepienia nauczycieli odbywają się w weekendy, bowiem wówczas nie ma zajęć lekcyjnych. Do tej pory zgłoszonych do szczepień jest 630 nauczycieli w naszym regionie (w tym 100 już z drugiego etapu). W ubiegłą niedzielę (14.02) zaszczepionych zostało 86 osób. Na 2 maja planowane jest zakończenie szczepień nauczycieli, przyjmując zasadę, że drugą dawkę nauczyciele otrzymają po upływie 10 tygodni od przyjęcia pierwszej.

Nikolaj Lambrinow podkreśla, jak ważna jest współpraca z dyrektorami szkół. WCSKJ przygotowało specjalny system, dzięki któremu informacje od dyrektorów szkół trafiają do oddziału NFZ. – Dobra współpraca na pewno przyczynia się do sprawnie przebiegającego procesu szczepień i za to bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym – mówiła w Jeleniej Górze Marzena Machałek, wiceminister edukacji i nauki, która spotkała się z dyrektorem WCSKJ, by na przykładzie tej placówki omówić przebieg szczepień nauczycieli.

W województwie dolnośląskim liczba zgłoszonych do szczepień przeciwko COVID-19 nauczycieli wynosi 18 431, w tym 3 101 to tzw. pomoc nauczyciela. – Spośród 38 szpitali węzłowych w regionie Dolnego Śląska dedykowanych szczepieniom nauczycieli, 8 z nich to szpitale marszałkowskie, są to na przykład: Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej, Specjalistyczny Szpital w Legnicy czy Wałbrzychu, Dolnośląski Szpital im. T. Marciniaka, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny na Koszarowej we Wrocławiu czy Szpital im. A. Falkiewicza we Wrocławiu – wylicza Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Oprócz szpitali węzłowych w naszym województwie funkcjonują dodatkowe punkty szczepień dedykowane nauczycielom i tu również samorząd województwa angażuje się w pomoc.

Pierwsza tura szczepień nauczycieli rozpoczęła się 12 lutego i obejmowała grupy uczących stacjonarnie w klasach I-III szkół podstawowych oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu. Druga tura rejestracji nauczycieli do szczepień, która rozpoczęła się 15 lutego, dedykowana jest wszystkim nauczycielom do 65 roku życia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.