28 i 29 listopada 2021 roku w godzinach porannych policjanci jeleniogórskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Straży Leśnej i Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry i powiatu działania prewencyjne w ramach akcji „Trzeźwy Poranek” i „Zapora”. W ramach działań funkcjonariusze kontrolowali pojazdy pod kątem ujawniania osób, które mogły nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską.

Celem działań było wyeliminowanie z ruchu kierujących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, a co za tym idzie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tę kategorię uczestników ruchu drogowego.

Podczas wzmożonych kontroli funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, czy stosują urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów, a także kontrolowali pojazdy pod kątem ujawniania osób, które mogły w nielegalny sposób przekroczyć granicę polsko-białoruską, w szczególności kontrolowali autobusy, busy i pojazdy ciężarowe.

W ramach prowadzonych działań policjanci przebadali ponad 1000 osób, zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali kilka dowodów rejestracyjnych z uwagi na stan techniczny i ujawnili kilka naruszeń w transporcie drogowym.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.