Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 18 do 26 lat, którzy podejrzani są o serię rozbojów. Mężczyźni przestępstw tych dopuścili się w Jeleniej Górze w jednym z jeleniogórskich budynków mieszkalnych od grudnia ubiegłego roku do lutego roku bieżącego. Napastnicy regularnie zastraszali pokrzywdzonych, bili ich, a następnie okradali. Ich łupem padły pieniądze oraz inne przedmioty wartościowe. Mężczyźni z popełniania tych przestępstw uczynili sobie stałe źródło dochodu. Jak ustalili policjanci, takich czynów mają na koncie co najmniej dziewięć i niewykluczone, że popełnili ich więcej.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz odpowiedzą za rozboje, za co grozić im może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 i 3 miesiące wobec dwóch wcześniej zatrzymanych mężczyzn. Trzeci z napastników został zatrzymany 26 lutego br. Zostaną z nim wykonane czynności przez policjantów z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, a następnie zostanie on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.