Miejskie Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego w Karpaczu, Stacja Kultury w Świeradowie Zdroju oraz Czwarty Peron w Szklarskiej zapraszają na trzy wyjątkowe wystawy fotografii laureatów i laureatek konkursu Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej.

Po miesiącu nastąpi wymiana ekspozycji we wszystkich miejscach, tak aby w ciągu wakacji mieszkańcy i turyści tych miejscowości mogli zobaczyć fotografie w trzech kategoriach.

Łączy nas kultura
3 stacje – 3 instytucje kultury

Karkonosze i Góry Izerskie to dwa pasma górskie połączone siecią wzajemnych oddziaływań w sferze kulturowej. Tu działają trzy zaprzyjaźnione instytucje kultury: Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury w Świeradowie Zdroju, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie i Miejskie Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego w Karpaczu. Łączy nas pasja do upowszechniania kultury, a także nietuzinkowe miejsce działania. Wszystkie trzy instytucje działają na terenie stacji kolejowych. Ośrodki z Karpacza i Świeradowa maja siedziby w nieczynnych już dworcach kolejowych. Szklarska Poręba organizuje wydarzenia kulturalne na działającym dworcu, przez który przewija się rocznie kilkaset tysięcy turystów. Swoją przyjaźń postanowiliśmy zacieśnić organizując wspólnie „3 x STATION – FIAP International Salon of Photography (Międzynarodowy Salon Fotografii FIAP). Gdzie bowiem lepiej pokazać świat widziany z perspektywy jego różnorodnych mieszkańców, jak nie w miejscach które kojarzą się z podróżą i odkrywaniem nieznanego?

Wczoraj (9 czerwca) odbył się wernisaż w Świeradowie Zdroju. Dzisiaj (10 czerwca) zaplanowano otwarcie ekspozycji w Szklarskiej Porębie, zaś w niedzielę (12 czerwca) będzie w Karpaczu.

HARMONOGRAM WERNISAŻY:
09.06.2022 czwartek | 17:00
MCKAiPG STACJA KULTURY
Dworcowa 1
59-850 Świeradów-Zdrój
WYSTAWA ZDJĘĆ KATEGORII KONKURSOWEJ: krajobraz – kolor

piątek 10.06.2022 | 17:00
4 PERON MOKSiALu
Dworcowa 10
58-580 Szklarska Marcin Poręba
WYSTAWA ZDJĘĆ KATEGORII KONKURSOWEJ: krajobraz – mono

niedziela 12.06.2022 | 17:00
Miejskie Muzeum Zabawek
Kolejowa 3
58-540 Karpacz
WYSTAWA ZDJĘĆ KATEGORII KONKURSOWEJ: portret kolor/ mon

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.