Samorząd jeleniogórski gotowy jest do wybudowania sztucznego lodowiska. Przetarg ma zostać ogłoszony w tym tygodniu. Lodowisko ma powstać na osiedlu Zabobrze, na placu naprzeciwko stacji benzynowej przy ulicy Ogińskiego, koło boiska piłkarskiego.

Do tej inwestycji samorząd przymierzał się od dawna. W tegorocznej uchwale budżetowej miasta zapisano na ten cel 4 mln 345 tys. zł. Zadanie uzyskało dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Programu Inwestycji Lokalnych.

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak o ogłoszeniu przetargu na budowę krytego lodowiska poinformował podczas spotkania z mieszkańcami na swoim FB. Obiekt będzie całoroczny i dostępny dla każdego. W sezonie zimowym chętni będą korzystać z lodowiska. Będzie tu można także grać w hokeja. W sezonie letnim w hali będzie można jeździć na rolkach. Przy lodowisku powstanie między innymi wypożyczalnia łyżew i serwis sprzętu.

Zakończenie prac i oddanie obiektu do użytku zaplanowane jest na listopad 2022 roku.

W Jelenie Górze do tej pory łyżwiarze mogli korzystać ze sztucznych lodowisk. Uruchamiano je w zimie przy przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych (Al. Jana Pawła II), a drugie przy Szkole Podstawowej Nr 13 (ul. Piotra Skargi). Czasami czynne było także sztuczne lodowisko przy LO nr II w Cieplicach. Działanie lodowisk było jednak uzależnione od pogody, więc przy niemroźnej zimie, poślizgać się nie dało. Gdy powstanie sztuczne kryte lodowisko, łyżwiarze będą mogli kręcić piruety na lodzie, niezależnie od warunków na dworze.

4 komentarze

  1. Jak obejść „blokadę” strony /poufnarozmowa.com zalozoną blokadę przez ifiotóf z ABW i innych? W 30 sekund. Zmieniamy w ustawianiach dns z automatycznego na wpisany ręcznie googla. Wpisujemy 8.8.8.8 i 8.8.4.4 i „blokady” ABW PiS są dla nas równie skuteczne co płotek „na Żubry” na granicy z Białorusią. Albo korzystamy z VPN. ABW niech się brandzluje .

    • Ciekawy pomysł – mam nadzieję, że zostanie zrealizowany. Mam również nadzieję, że miasto zajmie się odtworzeniem sieci połączeń komunikacji publicznej z największymi miastami Dolnego Śląska. W chwili obecnej jesteśmy dobrze połączeni jedynie z Wałbrzychem i Wrocławiem. Z Legnicą, Lubinem, Polkowicami i Głogowem już niestety nie. Moglibyśmy się włączyć w inicjatywę kolei aglomeracyjnej Zagłębia Miedziowego (wystarczy odtworzyć połączenie kolejowe ze Złotoryją. Dopóki takie połączenie nie powstanie powinniśmy przynajmniej przywrócić połączenia PKS. Na chwilę obecną uważam połączenie kolejowe Jeleniej Góry z Legnicą za ważniejsze niż np. Kowar z Kamienną Górą. Proszę włodarzy naszego miasta, żeby zastanowili się jak pięknie by było, gdyby istniało połączenie kolejowe ze Świnoujścia przez Szczecin, Gorzów, Zieloną Górę, Głogów, Lubin, Legnicę, Złotoryję do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby? No dobrze – nie musi być przez Złotoryję – może być przez Jawor, ale trzeba by skrócić trasę kolejową przez Wałbrzych – wystarczy wybudować skrót obok zakładów koksowniczych Victoria łączący Boguszów-Gorce Wschód z Wałbrzychem Centrum, ale na to jeszcze nikt nie wpadł (wszyscy chcą budować kolej dookoła Wałbrzycha, a wystarczy wybudować skrót, który pominie Wałbrzych Główny i Fabryczny, ale jakimś cudem nikomu jeszcze taki pomysł nie przyszedł do głowy…

  2. Dobra decyzja Niemiec. Siemtje Möller, sekretarz stanu w niemieckim Federalnym Ministerstwie Obrony powiedziała, że Niemcy nie dostarczą Ukrainie czołgów Leopard 1 oraz bojowych wozów piechoty Marder – podaje Zespół Badań i Analiz Militarnych, powołując się na wypowiedź polityk w telewizji ZDF. Wszyscy powinni zaprzestać dostarczania broni na Ukrainę. Wzorem Izraela.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.