Kierowcy coraz częściej nie przyjmują mandatów, a osoby z kredytem mieszkaniowym znowu się załamały. Oto nasz subiektywny przegląd najważniejszych i najciekawszych wydarzeń mijającego tygodnia.

Mandatu nie przyjmę

Z najnowszych danych policji wynika, że po wzroście stawek za wykroczenia drogowe kierowcy nie chcą przyjmować mandatów. Złapani na gorącym uczynku chcą, żeby sprawa została skierowana do sądu. Liczą na wyrozumiałość sędziów.

Z danych KGP wynika, że od stycznia do maja ubiegłego roku policjanci sporządzili ponad 71 tys. wniosków o ukaranie, w tym samym czasie w tym roku – przeszło 88 tys.!

Mieszkanie z lepszym zabezpieczeniem

Weszła w życie tzw. ustawa deweloperska. Co zyskują kupujący mieszkanie lub dom? Lepszą ochronę, bo gdy np. deweloper upadnie, to klient odzyska pieniądze. To możliwe dzięki temu, że firmy mają wpłacać pieniądze na specjalny fundusz.

Kłopot z lekami

Ponad 200 leków może być w Polsce niedostępnych. Powodem jet to, że pacjenci – z bardzo różnych powodów – masowo wręcz wykupują produkty z aptek. Wśród leków z którymi mogą być problemy są m.in. leki przeciwzakrzepowe, insulina, antydepresanty, antybiotyki, plastry stosowne w terapii hormonalnej czy leki dla pacjentów z astmą.

Stopy coraz wyższe

Raty kredytów będą wyższe. To już pewne, bo Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny podniosła stopy procentowe. Teraz podstawowa to już 6,50 proc. Niewykluczone, że czekaja nas kolejne podwyżki.

News4Media/fot. policja

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.