„Człowiek, który najlepiej działał, zrobił najwięcej w interesie kraju, społeczeństwa, ludzi takich jak Pan (-i)”. Polityka o takiej charakterystyce miał wyłonić sondaż przeprowadzony przez Centrum Badania Opinii Społecznej. Wynik ankiety jest zaskakujący.

Nie wiem, nie znam się…”

Podobnie, jak w ubiegłym roku, agencja CBOS przeprowadziła badanie, dzięki któremu Polacy mieli wskazać człowieka zasługującego na miano polityka roku 2021. Ankietowani mieli za zadanie zaproponować nazwisko samodzielnie. Kandydat w ich ocenie miał odznaczać się szczególnym zaangażowaniem w dobro kraju i społeczeństwa. Okazało się jednak, że przeważająca liczba uczestników sondażu nie wskazała żadnej sylwetki. Aż 29 proc. respondentów uznało, że nie orientuje się, nie interesuje i nie umie wyrazić swojego zdania w tej kwestii. 27 proc. z nich uważa, że na taki tytuł nie zasłużył nikt. 1 proc. ankietowanych odmówiło udzielenia odpowiedzi bez podania przyczyny.

Najlepsi z mniejszości

Spośród wyłonionych polityków, pierwsze miejsce na podium przypadło premierowi Mateuszowi Morawieckiego, który zdobył 10 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasował się prezydent Andrzej Duda z 8 punktami procentowymi. Czołówkę zamykają ex aequo Rafał Trzaskowski, Szymon Hołownia, Donald Tusk i Jarosław Kaczyński – każdy z nich cieszy się uznaniem 4 proc. badanych.

Po 1 procencie przypadło z kolei Mariuszowi Błaszczakowi, Krzysztofowi Bosakowi, Grzegorzowi Braunowi, Tomaszowi Grodzkiemu, Adamowi Niedzielskiemu oraz Januszowi Korwinowi – Mikkemu. Pozostałe 3 proc. o to odpowiedzi, w których padło 36 innych nazwisk.

News4Media/fot. iStock

2 komentarze

  1. śmieć z wsiocławia Odpowiedź

    Kupię każdą ilość kupy. Jestem mieszkańcem Wrocławia. My na kupie robimy kokosy. Sprzedajemy ją w knyszach. Mamy tysiące zamówień, ludzie we Wrocławiu uwielbiają jeść knyszę i kupę, bo mają dużo witamin a mało pieniędzy. Miliony świń nie mogą się mylić! Proszę o tony kupy!!!

  2. Michał Dadełło Odpowiedź

    Dawno nie byłem w Wrocławiu ale jest po staremu. Dalej wali knyszą, wieśniakom wrocławskim wali z pod pach, nawet z pod butów wali skarpetkami. Pociągi autobusy tramwaje całe zasyfione. Kto te bydło spłodził?

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.