Niemal 120 rodzin, które zdecydowały się zmienić źródło ciepła w swoim mieszkaniu otrzymały już, bądź otrzymają w okresie najbliższych kilku dni zadeklarowane umowami dofinansowanie.

Środki przeznaczone na dofinansowanie wyniosły łącznie prawie 500 tys. zł. Oznacza to finał kolejnego etapu działalności przy zagwarantowaniu czystości powietrza, co szczególnie w okresach inwersji przez długie lata było odczuwalną uciążliwością.

– Zakończenie kolejnego etapu oznacza tylko tyle, że przystępujemy do następnego – ocenia prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak.- Wprawdzie czystość powietrza w Jeleniej Górze, szczególnie w Cieplicach, jeszcze niżej położonych zależy nie tylko od nas, ale też od mieszkańców położonych wyżej, sąsiadujących gmin, niemniej skupiamy się na tym, żeby zrobić u siebie wszystko to, co od nas zależy. Mam nadzieję, że będzie to stanowiło też silną motywację dla innych.

Kolejny etap termomodernizacji obejmie także wspólnoty mieszkaniowe. Zależy nam na tym, by przynajmniej ponad 50 proc. lokatorów wspólnoty przystąpiło do takich programów, wtedy mamy szanse uzyskania korzystnego dofinansowania takich prac.

2 komentarze

    • Będą zabierane na poczet przyszłych inwestycji. Mieszkańcy dostaną tymczasowe zakwaterowanie w dawnym urzędzie skarbowym na Wolności. Tymczasowe, bo do marca 2022.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.