Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 48-letniego mieszkańca Legnicy podejrzewanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz o spowodowanie kolizji.

– 1 października 2022 roku, około godziny 0.10 policjanci na ul. Cieplickiej w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki BMW na niemieckich numerach rejestracyjnych, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i próbował zmienić kierunek jazdy. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne, dźwiękowe i dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten jednak nie zareagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim. O zdarzeniu powiadomili dyżurnego jeleniogórskiej policji, a do działań włączyły się kolejne patrole. Kierowca uciekając stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, jechał z dużą prędkością, nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, jechał pod prąd, zmuszał innych kierujących do hamowania. Mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania na ul. Jana Pawła II w Jeleniej Górze uderzył w policyjny radiowóz. Został zatrzymany. Kierującym okazał się 48-letni mieszkaniec Legnicy. W trakcie czynności funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1 promil. Ponadto policjanci zatrzymali 29-letniego pasażera, z powiatu bolesławieckiego, który jak się okazało posiadał amfetaminę – relacjonuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Kierowcy za popełnione czyny grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a pasażerowi za posiadanie narkotyków do 3 lat.

Fot. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.