Za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia odpowie 30-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Sprawca, kierując pojazdem osobowym, potrącił 8 lutego przechodzącą przez przejście dla   pieszych na ul. Sudeckiej 54-letnią kobietę, a potem uciekł   z   miejsca   zdarzenia nie   udzielając   jej   pomocy.  Przy okazji wyszło, że to złodziej.

– Funkcjonariusze ustalili, że jeleniogórzanin 8 lutego br. około godziny 5.10 spowodował w Jeleniej Górze na ul. Sudeckiej wypadek. Kierując pojazdem marki VW potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 54-letnią kobietę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając jej pomocy – informuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. – Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 30-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Ponadto ustalili, że w styczniu br. mężczyzna dopuścił się co najmniej dwóch przestępstw przeciwko mieniu. Ma on na koncie kradzież z włamaniem do domu w budowie na terenie powiatu karkonoskiego, skąd ukradł agregat prądotwórczy o wartości 18 tysięcy złotych oraz w Jeleniej Górze okradł samochód ciężarowy, skąd jego łupem padły akumulatory. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz musi on wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 5000 zł.

Fot. KMP Jelenia Góra

1 Komentarz

  1. Grzesiu, Grzesiu w końcu się doigrałeś. Artykuł nie zawiera wszystkich Twoich machlojek ale wierzę, że z czasem policja dojdzie do Twoich szemranych interesów.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.