Dziś na Skwerze Wołyńskim odsłonięto tablice upamiętniające ofiary rzezi wołyńskiej, mordu w Katyniu oraz wywózek na Sybir. Stało się dzięki determinacji przede wszystkim jeleniogórskich organizacji kresowych. Ich inicjatywę wsparło miasto Jelenia Góra. Podczas dzisiejszej uroczystości były obecne władze miasta, przedstawiciele Kresowian, parlamentarzyści oraz mieszkańcy miasta.

W swoim przemówieniu prezydent Jeleniej Góry przypomniał, że uroczystość odbywa się w szczególnych okolicznościach, kiedy nasz kraj i region gości wielu ukraińskich wojennych uciekinierów. Jerzy Łużniak powiedział:

„To wszystko jest wyjątkowo trudne, złożone i skomplikowane. Niełatwo nam, a szczególnie tym, którzy wtedy, na Wołyniu stracili swoich bliskich, rozdzielić te sprawy i uznać, że prawo moralne nakazuje nam niesienie pomocy. Wierzę jednak, że potrafimy to zrobić, w imię historycznej prawdy. I w imię przyszłości. Tej, która nakazuje właściwie rozumieć słowa Papieża – Polaka, który w innym czasie i w innych okolicznościach wypowiedział sentencję – „Prawda was wyzwoli”.

Zdj. Fot. FB Jerzy Łużniak

1 Komentarz

  1. FEDERACJA GALAKTYCZNA INFORMUJE:
    Abraham, Mojżesz, Mahomet, Jezus, jego matka i inni to chorzy psychicznie ludzie z Bliskiego Wschodu, którzy nie mają czegokolwiek wspólnego z ewentualnie istniejącym Bogiem. 2000 lat temu nie było psychiatrii. Chrześcijanie, muzułmanie i żydzi wierzą w tych wariatów, bowiem tak zostali od urodzenia WYTRESOWANI przez zboczeńców w sutannach czy innych łachmanach dla majątkowych korzyści. Te religie to hańba dla ludzkości. Nawracajcie się na bezwyznaniowość ! ! !

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.